شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی کک

سمپاشی کک

دانستنی ها و اطلاعات حشره کک

کک ها از شاخه سیفوناپترا

کک شبیه به چیست ؟

ظاهر ، شناسایی و کنترل کک ها

اندازه : این حشرات 1 تا 4 میلی متر طول دارند . بسیار کوچ و ریز هستند . دارای 6 هستند که دو تا آخر آنها بلند از کل قد خودشان است. کک ها بعد از اینکه از پیله در آمدند تا حدود 100 روز می توانند عمر کنند .

رنگ : بدن آنها براق و قرمز مایل به قهوه ای است و بعضی از گونه ها قهوه ای تیره که تقریبا شبیه به مشکی هستند ، به همراه موهای میکروسکوپی پوشانده شده اند و به همین خاطر به راحتی میتوانند درون پوست و موهای فشرده شده سطح بدن حیوانات حرکت کنند .

بال : کک ها بال ندارند ، اگر چه آنها قادر به پریدن در ارتفاع بلند هستند . تقریبا حدود دو وجب یا بیشتر کک ها می پرند .

بازدید رایگان و سمپاشی کک بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

چگونه کک را شناسایی کنیم ؟ 

آلودگی های کک اغلب از سگ یا گربه خانگی بوجود می آیند . کک ها وقتی حیوان از محل زندگی خود خارج می شود ، به حیوان متصل می شود و پس از آن به پوست و خز و مکان هایی را که حیوان در آن می خوابد وارد می شوند . پیشگیری از آلودگی خانه و حیاط می تواند دشوار باشد . بدون یک رویکرد پیشگیرانه ، هر صاحب حیوان خانگی باید کاملا حواسش به بیماری ها و آلودگی های حیوانات باشد که آسیب پذیر است. به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید در هنگام مشاهده کک آن را بکشید آنها به راحتی نمی میرند پوشت بدن آنها جنس سختی دارد با اینکه خیلی ریز و کوچک هستند اما با فشار دست و یا وسیله ای آنها نمی میرند . حشره کک توانایی این را دارد که بارها از خون شما تغذیه کند اما نمیرد . حتی اگر پاهای بلند آنها را بشکنید باز هم آنها قادر به پریدن هستند اما در ارتفاع کوتاهتر می توانند بپرند .

سمپاشی کک

 تغذیه کک

کک به یک وعده غذایی از یک میزبان برای زنده ماندن نیاز دارد . در بعضی موارد ، کک ها ممکن است مشکل آفرین باشند ، زمانی که میزبانی که کک قبلا از آن تغذیه کرده است دیگر در دسترس نباشد . در این هنگام کک ها فعالیت تغذیه خود را بر روی میزبان های دیگر شروع می کنند که در داخل خانه قرار دارند . یک نمونه از این وضعیت زمانی است که یک موش که در داخل خانه به دام افتاده برداشته می شود ، کک هایی که قبلا از روی موش تغذیه شده اند ، مجبور به تغذیه از حیوانات خانگی یا افراد می شوند و آنها را نیز آلوده می کنند .

حمله کک به موجودات

کک های گزنده ممکن است میزبان تغذیه خود را با علائم متعدد مانند تورم و خارش ترک کنند . آنها ممکن است واکنش های حساسیتی در برخی افراد ایجاد کنند و می توانند بیماری های متعددی را منتقل کنند . حیوانات خانگی که بدن آنها پوشیده از مو و خز است ، بیشترین خطر را دارند . کک می تواند مردم و حیوانات خانگی را گاز بگیرد و مشکل بزرگی را ایجاد کند . .

جدی ترین قسمت از آلودگی به کک ، اغلب زمان و تلاش برای حذف است . برای مقابله با این مشکل نیاز به درمان حیوانات آلوده ، تمیز کردن مناطق آلوده به کک می باشد و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم . این اقدامات شامل این می باشد که اول باید با مشاوران رایگان مرکز تخصصی سمپاشان تماس بگیرید و مسئله خود را مطرح کنید تا با سمپاشي کک از محل زندگیتان شما را از شر این مزاحم ها خلاص کند .

چگونه می توان آلودگی کک را از بین برد ؟

از آنجایی که پیدا کردن مرحله نا بالغ بودن کک ها نیازمند مهارت بسیاری است ، اولین کاری که باید انجام دهیم ، تماس با کارکنان کنترل آفات است . اغلب وقت ها  استفاده  محصولات بدون نسخه برای کنترل کک ها ، به سادگی از  ریشه این آلودگی را حل نمی کند .

بلکه یک متخصص سمپاشان بازرسی کامل را انجام خواهد داد و مناطقی را که در آن مراحل جمعیت کک ساکن است را پیدا خواهد کرد . پس از اتمام بازرسی ، مرحله بعدی آماده سازی طرح مدیریت کک است . این طرح شامل موارد زیر خواهد بود :

گونه ها : شناسایی گونه های کک که باعث مشکل می شوند .

آموزش : توضیح چرخه زندگی کک و نحوه عادات ، زیستگاه و رفتار آنها در کنترل برنامه تاثیر می گذارد .

میزبانها : بازرسی برای حضور حیوانات دیگر که منبع غذایی کک است که ممکن است شامل جوندگان در داخل یا خارج از خانه یا شاید یک راکون یا گربه وحشی است که در فضای مد نظر زندگی می کند .

دامپزشک ها : صاحب خانه می تواند با تماس با دامپزشک ، خود را برای مشاوره و خرید محصولات کنترل کک که می تواند درمورد حیوانات خانگی استفاده شود ، توانا سازد .

حمام کردن : حمام منظم و مراقبت از حیوانات خانگی .

مواد شیمیایی : استفاده از تنظیم کننده های رشد که در رشد و نمو طبیعی کک ها در مرحله بالغ دخالت خواهد کرد .

خلاء : با استفاده از خلاء قوی برای از بین بردن تخم ، لارو ، شفیره و بزرگسالان از نظر فیزیکی .

محل خواب : شستشو و خشک کردن مکرر محل خواب حیوان خانگی .

محصولات : درمان نواحی مبتلا به آلودگی با استفاده از محصولات ایمن و موثر کنترل کک که در آن ککه ای نابالغ ممکن است وجود داشته باشند .

بازرسی ها : برنامه ریزی برای یک بازدید و پیگیری

علائم و نشانه های کک :

علائم بسیاری می تواند فعالیت کک را نشان دهد از جمله این علائم ها :

خارش حیوانات : یک نشانه رایج خارش حیوانات خانگی است که بارها و بارها خود را تمیز و میخارانند که به سبب ناراحتی ناشی از فعالیت کک می باشد زیرا کک های بالغ از خون حیوان خانگی تغذیه می کنند .

گزش ها : در هنگام حمله کک شما را میخورد و از خون شما تغذیه می کند و جای گزش آن قرمز و متورم است و خارش زیادی دارد و به راحتی و به زودی جای آن از بین نمی رود . ( اگر این علائم را دیدید حتما با پزشک مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند ).

مدفوع : مدفوع کک و کک های بالغ ، همچنین می تواند فعالیت کک را نشان دهد . مدفوع مربوط به کک شبیه دانه های فلفل سیاه و سفید به نظر می رسد و ممکن است در محل خواب حیوان خانگی ، فرش ها ، قالیچه ها و سایر نواحی که محل استراحت حیوانات است ، یافت شود.

کک بالغ : از آنجایی که کک ها در مرحله بلوغ خود نسبتا آسان مشاهده می شوند ، بیشتر توجه به کک های بالغ انجام می شود . کک های بزرگسال معمولا به آسانی ساکن می شوند ، به خصوص اگر صاحب خانه و حیوانات خانگی اش پس از یک تعطیلات و غیبت طولانی به خانه باز گردند که در طی آن کک بالغ می توانند به وعده های غذایی خون خود برسند ،  پس از بازگشت صاحب خانه ها اغلب با پرش کک بر روی حیوان خانگی و تلاش برای گرفتن آن از روی حیوان مواجه هستند .

تخم های کک : تخم ، لارو و شفیره کک وضعیت دیگری دارند . از آنجایی که این مراحل کمتر فعال و بیشتر پنهانی هستند ، آنها در مکان های خارج از معمول یافت می شوند مانند :

-پشت ، زیر و یا کناره های مبلمان

-در بستر حیوان خانگی

-در داخل شکاف ها و شیارها طبقات

-در فرش ها

تخم های کک که توسط کک ماده گذاشته میشوند ، موقع حرکت حیوان خانگی ، از روی پوست آن سقوط میکنند و در محیطی که حیوان در آن به سر می برد پراکنده می گردد .

حقایق

آنها چه می خورند ؟

کک های بالغ انگل هایی هستند که از یک میزبان خون می کشند . لارو ها از بقایای مدفوع ، به ویژه مدفوع کک های بالغ که حاوی خون هضم نشده هستند ، تغذیه می کنند . کک ها معمولا حیوانات مودار را برای تغذیه و خونخواری ترجیح میدهند مانند :

سگ ها ، گربه ها ، خرگوش ها ، سنجاب ها ، موش ها ، حیوانات اهلی ، حیوانات وحشی

کک پس از تغذیه :

آیا کک می تواند بیماری را منتقل کند؟

بله ، کک می تواند در هنگام تغذیه از خون یک میزبان یا از طریق گلوله های مدفوع آلودگی را منتقل کند .

تخم

تخم به میزبان متصل نیست . تخم ها در مکان های زیر دفع می شوند :

بر روی زمین ، در قالیچه ها ،فرش ، ملحفه ، اثاث یا لوازم داخلی منزل ، شکاف در کف

تخم ها اغلب طی مدت دو روز باز می شوند .

استفاده از روش های محرومیت برای بسیاری از مشکلات آفات مهم است ، اما برای کنترل کک ها مفید نیست . با این حال وجود شکاف و سوراخ ها برای کمک به نگه داشتن جوندگان و یا دیگر میزبان های بالقوه برای دسترسی به خانه ، یک روش غیر مستقیم و مهم برای نگه داشتن کک در خارج است .

موثرترین راه برای جلوگیری از ورود کک به داخل خانه ، حذف زیستگاه ها و خانه ها در فضای باز و همچنین استفاده از مواد شیمیایی کنترل کننده کک می باشد و محصولات کنترل کننده کک برای حیوانات خانگی باید مورد تایید دامپزشکان قرار گیرد .

شایع ترین انوع کک حیوانات :

کک سگ (ctenocephalides canis)

کک گربه (ctenocephalides felis)

کک انسان و لباس

کک حیوانات اهلی

کک گربه شایع ترین کک در آمریکای شمالی است ، اگر چه کک های موش و سگ ، انسان و کک موش شرقی نیز می توانند یافت شود .

حیوانات خانگی مستقیما از گزش کک و خارش آن رنج می برند . کک همچنین بر روی انسان تغذیه می کند ، و برخی افراد به کک آلرژی نشان می دهند.

سمپاشی کک منزل یا محل زندگی شما باعث داشتن زندگی سالم تر خواهد بود پس اگر این حشره را در خانه خود مشاهده کردید حتما با تیم دوره دیده سمپاشان تماس حاصل فرمایید .

باید بدانید که :

اگر در محل زندگی خودتان کک مشاهده کردید و علائم آن با علامت هایی که در بالا گفتیم مطابقت داشت باید بدانید که با حشره سختی مواجه شدید چرا که دور کردن و از بین بردن آن از محیط خانه کار مشکی است . حشره کک به دلیل آنکه به راحتی می پرد می توانند خیلی سریع در عرض چند ثانیه چندین متر در خانه جابجا شود همین دلیل باعث می شود که اگر خانه را سمپاشی کنید ممکن است در نقطه ی دیگری آن را ببینید پس نتیجه می گیریم در درجه اول با مشاهده کک در خانه اول با متخصصین سمپاشان تماس بگیرید و بعد از آن تمامی گوشه کنار خانه را سم پاشی کنید تا در هر جایی از خانه شما هستند از بین بروند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا