شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

اطلاعات شناسایی و کنترل کنه

کنه ها از خانواده ایگزودیده هستند.

کنه ها دارای رنگ های متفاوت هستند که بالغ ها می توانند از یک دانه آفتابگردان کوچکتر باشند (اگرخون بخورد بیش از 1 سانتیمتر طول خواهد داشت) ، در حالی که لاروهای کنه کمتر از 1 میلی متر طول دارند . کنه های رایج شامل کنه سگ آمریکایی ، کنه گوزن یا کنه پا سیاه و کنه ستاره ای می باشد .

بازدید رایگان و سمپاشی کنه بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

رفتار ، رژیم غذایی و عادات

این حشرات اغلب در نزدیکی مناطق جنگلی و دارای پوشش گیاهی یافت می شود . برخی از گونه ها برای زنده ماندن به رطوبت نیاز دارند . کنه های نر و ماده بیشتر گونه ها از خون پستانداران ، پرندگان و خزندگان تغذیه می کنند . هر گونه از کنه ها دارای یک میزبان ترجیحی می باشند ، اگرچه اکثر کنه ها بر روی هر نوع میزبان و خونی که در دسترس باشد ، تغذیه میکنند . بنابراین ، کنه ها حیوانات ، انسان ها ، سگ ها و گربه ها را نیش می زنند .

سمپاشی کنه

تولید مثل کنه

چهار مرحله در چرخه حیات کنه وجود دارد : تخم ، لارو ، شفیره و بالغ . کنه در طول مرحله لاروی دارای شش پا و در طی مراحل شفیره و بالغ دارای هشت پا می باشد و در تمامی مراحل خون خوار است . پاتوژن ها یا ارگانیسم هایی که باعث بیماری در حیوانات می شوند ، می توانند از طریق مراحل چرخه حیات کنه منتقل شوند .

نشانه های آلودگی کنه

علامت های آنها معمولا منحصر به فرد به کنه هاست . علائم ثانویه می تواند شامل علائم پزشکی ، بیماری ها یا مایعات منتقل شده توسط کنه ها باشد . این علامات می توانند متفاوت باشند و بهترین راه حل برای تشخیص پزشکی باشند .

پیشگیری و کنترل

کنه ها به دنبال مکانهای امن پنهانی در داخل خانه هستند . تعمیر هر گونه شکاف و سوراخ و نگهداری علف ها و گیاهان بریده شده در خارج از ساختمان باعث جلوگیری از آلودگی خواهد شد . دفع و خالی نمودن مواد از آشیانه پرندگان و لانه های جوندگان ضروری است ، زیرا کنه به راحتی به این مواد هجوم خواهد برد . مبارزه با کنه ها همانند کک نیست . اگر شما مشکوک به آلودگی کنه ای هستید ، با مدیریت و مشاوران شرکت سمپاشان تماس بگیرید تا بطور رایگان شما را برای خلاصی از کنه ها راهنمایی کنند و بهترین راه برای سمپاشي کنه را به شما معرفی کنند چرا که اینکار فقط توسط افراد دوره دیده شرکت در حوزه سمپاشي حشرات امکان پذیر خواهد بود .

کنه ها به عنوان آفت مطرح هستند و نیاز است که مردم محتاط بوده و به طور کامل آنها را از بین ببرند . باید به کمک انبرک کوچک به آرامی کنه ای را که به پوست میزبان چسبیده است گرفت و با چرخاندن آن را جدا کرد . له کردن کنه می تواند منجر به انتشار مایعات خطرناک شود . بسیارمهم است که ضمایم دهانی کنه به طور کامل از زخم یا پوست برداشته شود . مناطق آلوده باید کاملا شسته و ضد عفونی شود . اگر نگرانی های پزشکی ناشی از نیش کنه یا کک وجود داشت ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید .

تصویر کنه زیر میکروسکوپ

کنه در خانه

کنه ها می توانند از طریق حیوان خانگی به داخل منزل وارد شوند همچنین لباس ها میتوانند منبع آلودگی باشند . بنابراین ، همیشه یک ایده خوب است که حیوانات خانگی و اطفال خود را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که هیچ کنه ای وجود ندارد و لباس هایی که ممکن است حاوی کنه باشد را بشوییم . اگر کنه میزبان مناسبی در فضای خانه یا اتاق پیدا کند ، میتواند به یک معضل تبدیل گردد . حیوانات دیگر ممکن است کنه ها را به داخل لانه ها ، پناهگاه ها ، آشیانه و فضای زندگی خود بیاورند . هنگامی که در داخل باشند ، اکثر گونه های کنه نمیتوانند زنده بمانند ، مگر اینکه آنها میزبان دیگری پیدا کنند. استثنا در این مورد هم وجود دارد کنه سگ قهوه گونه ای است که میتواند کاملا زنده مانده و تولیدمثل کند و همین طور کنه های نرم  هم به همین صورت هستند .

کنه های نرم در خانواده Argasidae یک گروه از کنه ها هستند که گاهی اوقات به ساختارهایی از میزبان حمله می کنند ، این کنه ها تهدیدی برای خانه هایی که به خوبی ساخته شده و نگهداری می شوند ، نیستند مگر اینکه در آن ساختار میزبان مناسب وجود داشته باشد . با این حال ، در کابین های روستایی یا خانه های قدیمی ، خانه های فرسوده و خانه ای که دارای ورودی های متعدد هستند ، ممکن است این کنه ها قبل از بازگشت به مکان های مخفی خود در داخل شکاف ها یا لانه میزبان خود ، تلاش کنند تا بر روی انسان تغذیه و خون خواری کنند.

برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت ، باید با رعایت دقیق نکات اقدام به برداشتن و حذف کنه کرد. با سمپاشی اصولی کنه ها می توانید به راحتی از شر این آفات خلاص شوید. استفاده از چنگک یا موچینها مهمترین روش حذف است . با این حال ، در صورتی که فرد درگیر ، این ابزار را نداشته باشد و نیاز به حذف یک کنه داشته باشد ، باید قبل از برداشتن کنه دست ها شستشو شود .

هنگام حذف کنه از پوست مراقب باشید که کنه بر سطح پوست له نشود زیرا این به مراتب خطرناک تر از نیش زدن آن است و میتواند فرد را به باکتری های بیماری زای مهم مبتلا کند . هنگام برداشت کنه آن را از نزدیکترین محل ممکن به سر بگیرید ، زیرا دهان نیز باید به طور کامل از پوست فرد جدا شود . پس از حذف کنه ، آن را در یک بطری درب دار بریزید و دست ها و محل گزش را شسته و ضد عفونی کنید . اگر ملاحظات پزشکی خاصی متوجه شدید ، با پزشک تماس بگیرید .

کک ها و کنه ها : تفاوت ها و شباهت ها

ککها و کنه ها هر دو بطور طبیعی انگل می باشند که در میزبان بسیار بزرگتر از خودشان زندگی می کنند . هر دو کک و کنه از خون میزبان خود تغذیه میکنند و انتقال دهنده بیماری های مختلف هستند .

مانند سایر بندپایان ، کنه های بالغ دارای چهار جفت پا هستند . با این حال ، لارو آنها تنها شش پا داشته و پس از پوست اندازی چهارمین جفت خود را به دست می آورند . مکان های مشخص و تعریف شده ای ندارند . در عوض ، کنه ها در داخل زیستگاه های میزبان ترجیحی زندگی می کنند . بنابراین ، کنه ها ممکن است در مناطقی مانند جنگل ها ، چمنزار ها و خانه های انسانی یافت شوند . پس از خروج از تخم تمام زندگی کنه از خون تغذیه میکند .

کک ها حشرات با شش پا هستند . آنها بدون بال بوده و توانایی پرواز ندارند . با این حال ، بدن صاف و پاهای بلند کک برای جهیدن و مهارت های پرش توسعه یافته است . کک ها در سر تا سر جهان یافت می شوند و گونه های متعددی در خانواده های مختلف قرار دارند . کک ها دگردیسی کامل داشته و شامل مراحل تخم لارو شفیره و بالغ می باشند که فقط بالغ آن خونخوار است .

در حالی که نه کنه ها و نه کک ها انسان ها را به عنوان میزبان اصلی خود انتخاب نمی کنند ، هر دو انگل شناخته می شوند که در غیاب سایر منابع غذایی انسان را نیش میزنند و از خون آنها تغذیه می کنند .

بازرسی های منظم حیوانات خانگی می تواند شانس ابتلاء حیوان خانگی شما به بیماری ناشی از کنه را کاهش دهد . کنه های خون خوار به محض کشف شدن باید حذف شوند . بسیاری از درمان ها نیز از اداره دامپزشکی برای کنترل کنه در دسترس هستند.

و در آخر اگر هر گونه علائمی از این حشرات در منزل و محل زندگی خود دیدید حتما با مرکز تخصصی سمپاشی کنه تماس بگیرید .


سوالات متداول :

ویروس cchf چیست ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا