شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی پشه

سمپاشی پشه

اطلاعات و شناسایی پشه

آنها متعلق به گروه دوبالان ، هستند . به همین خاطر آنها تنها یک جفت بال دارند . آنها معمولا دارای پاهای بلند و نازک و سر یک خرطوم برجسته هستند . بدن آنها معمولا در پشه های کوچکتر به وسیله بالها پوشیده می شود . اندازه بزرگسالان ممکن است از 3 تا 9 میلیمتر باشد .

بازدید رایگان و سمپاشی شپش بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

رفتار و رژیم غذایی پشه ها

پشه های ماده بالغ از خون برای کمک به تولید تخم خود استفاده می کنند که بیشتر شناخته شده اند . چیزی که کمتر شناخته شده این است که بالغ نر و ماده ، از شهد گل ها تغذیه می کنند . لارو ها بر اساس گونه های مختلف از مواد مختلف تغذیه می کنند که اکثرا از مواد غذایی و موجودات کوچک آبزی مصرف می کنند . با این حال ، برخی از این گونه ها شکارچی اند و پشه های دیگر را مصرف می کنند . بزرگسالان ترجیح می دهند بیشتر از غروب تا سحر فعال باشند  اما آنها در هوای ابری و بدون آفتاب که کمی تاریک است هم فعال می شوند . زیرا ممکن است در هوای آفتابی خشک شوند و بمیرند .

پشه ها یا مگس ؟

آنها را می توان با مگس اشتباه گرفت . پشه ها پاهای بلند دارند و یک خرطوم یا همان بینی بلند دارند که پشه های ماده از انسانها و حیوانات خانگی را مورد گزش قرار می دهند تا از خون آنها برای تخم گذاری استفاده کنند . مگس ها نیش نمیزنند و حتی مگس هایی با پاهای بلند معمولا بسیار کوچکتر از پشه ها هستند . پشه ها آفات مزاحم هستند و می توانند بیماری هایی مانند ویروس ویلیس نیل ، دنگی و مالاریا را گسترش دهند . با این حال ، این حشرات از عوامل  تهدید کننده سلامت خانواده هستند .

سمپاشی پشه

تولید مثل پشه

پشه های نر دارای آنتن های پروش هستند که از ماده ها تشخیص داده میشوند. پس از جفتگیری ، ماده ها به طور معمول برای تخم گذاری به خون خواری نیاز دارند . حشره ماده اغلب تخم ها را در استخرهای آب به طور ایستاده قرار می دهد ، اما منابع انسانی یا ساخته دست انسان هم می توانند شامل لانه پرنده ، سطل ها و حتی گودال هایی باشند . تعداد تخم ها از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است ، اما می تواند بیش از 100 تخم در یک جفت گیری و تخمگذاری باشد . پوپ ها به دلیل حرکاتشان در آب معلق زن نامیده می شوند . پشه بالغ از پوپ داخل آب به سطح آب می آید و کم کم اسکلت خارجی بدن آن سخت می شود .

نشانه های حمله پشه ها 

نشانه هایی از فعالیت آنها شامل وز وز کردن و گزش ماده ها می باشد . افراد واکنش های مختلفی نسبت به نیش زدن دارند ، التهاب خفیف تا التهاب شدید و تورم شدید از علائم آن است .

تفاوت بین پشه های نر و ماده

بسیاری از تفاوت های بین پشه های نر و ماده بدون ذره بین یا میکروسکوپ آزمایشگاهی غیر ممکن است . البته  ، کمی از تفاوت ها را می توان تشخیص داد .

تفاوت بین پشه های نر و ماده عبارتند از 

پشه های بالغ نر خون خواری ندارند در حالی که ماده ها خون میخورند . البته چند گونه از پشه های بالغ ماده هم هستند که به طور کامل خونخوار نیستند و از گیاه و قندهای دیگر تغذیه میکند دقیقا مانند نر ها .

خرطوم پشه که از ناحیه دهان گسترش می یابد در ماده ها نسبتا صاف است و در نرها تا حدودی متراکم است .

مو بر روی آنتن های پشه کمک می کنند تا بتواند بشنود . آنتن های نر بسیار بزرگ هستند ، در حالی که آنتن های ماده دارای ظاهر صاف و بدون انشعاب هستند .

به طور کلی ، در یک گونه نرها کوچکتر از ماده ها هستند و زندگی کوتاهتری نسبت به آنها دارند .

چگونگی رفتار در برابر پشه ها 

طرح کنترل پشه ها با مدیریت حرفه ای آفات شروع می شود که بازرسی کامل و شناسایی نوع پشه ها را در بر میگیرد . هنگامی که بازرسی و شناسایی شرکت سمپاشی سمپاشان کامل شود ، کارکنان مدیریت آفات یک طرح کنترل را تهیه می کنند که توصیه و کمک برای کاهش توزیع پشه و هم استفاده از محصولات شیمیایی ضروری را  ارائه می دهند . که بهترین کار برای جلوگیری از انتشار آنان همان سمپاشي پشه می باشد .

مکان های توسعه پشه یا واقعی و یا بالقوه است . آنها به طور معمول در یک مکان طبیعی یا مصنوعی که ساخته شده به دست انسان که آب را در خود جمع آوری می کند، رشد میکنند. بعضی از مناطقی که پس از بارش باران در آن آب جمع میشود شامل : فضاهای آب شناور ، آب هایی که در اطراف فواره استخرها قرار دارند ، آب هایی که در قوطی ها جمع می شوند ، استخر های شنای کودکان ، قایق های بدون سرپوش ، حفره های درختی و زباله ها و آوار که آب را نگه می دارند محل اجتماع پشه ها می باشد  .

ارائه توصیه هایی برای جلوگیری از ورود پشه ها به داخل خانه

این قضیه بسیار مهم است چرا که بسیاری از پشه ها در ساعات روز در محیط گیاهی در اطراف خانه استراحت می کنند.

برخی از محصولات شیمیایی که برای درمان مورد نیاز است عبارتند از:

استفاده از حشره کش ها برای پوشش گیاهی ناحیه ای که پشه های بالغ از آن بعنوان مکان های استراحت استفاده می کنند.

استفاده از تنظیم کننده های رشد حشرات که مانع رشد پشه در محیط آب می شوند.

استفاده از محصولات حشره کش های میکروبی که باعث مرگ و میر ناشی از پشه ها در محیط آب می شوند.


مطالب مرتبط :

سم پشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا