شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه

شناسایی موریانه ها :

موریانه ها به عنوان “نابودگر خاموش” نامیده می شوند ، زیرا ممکن است بدون هیچ گونه علامتی از آسیب ، مخفیانه در خانه یا حیاط خود پنهان شوند و رشد کنند . تمام موریانه ها مواد گیاهی مبتنی بر سلولز را مصرف می کنند . متاسفانه ، همه خانه ها ، صرف نظر از نوع ساخت آنها ، می توانند مواد غذایی سلولزی را برای آلوده شدن موریانه فراهم کنند .

اگر اطلاعاتی در رابطه با موریانه ها ندارید این مطلب را بخوانید و هر یک از علامت های زیر را در خانه خود مشاهده کردید با شرکت سمپاشی تماس بگیرید .

نام علمی موریانه :

سه نوع  موریانه در ایالات متحده وجود دارد از جمله : قنات ، چوب خشک . همه آنها به شاخه Arthropoda، از رده حشرات ، و راسته Isoptera تعلق دارند. بیش از 2000 گونه مختلف ، که همه نام علمی مجزا وجود دارد.

سه گونه از شایع ترین گونه های مهاجرت کننده به خانه : موریانه های زیرزمینی شرقی ، موریانه های اقیانوس آرام ، و موریانه های چوب خشک جنوب شرقی می باشند.که نام علمی آنها Reticulitermes flavipes, Zootermopsis angusticollis,Incisitermes snyderi می باشد.

بازدید رایگان و سمپاشی موریانه بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

ظاهر 

موریانه ها از 1/4 تا 1/2 اینچ طول دارند . ملکه ها و پادشاهان بزرگتر هستند و قادر به رسیدن بیش از یک اینچ طول هستند . کارگران معمولا دارای نرمی و رنگ پریده هستند . موریانه های پروازی ، همچنین به نام باروری ، دارای دو جفت بال برجسته هستند . در مورد آنچه یک موریانه شبیه است 

عادت های غذایی

موریانه ها، مواد خورنده یا فیدرهای خوراکی هستند . آنها در گیاهان و درختان مرده تغذیه می کنند . موریانه ها مواد مغذی را از سلولز ، یک فیبر ارگانیک در چوب و ماده گیاهی دریافت می کنند. چوب اکثریت رژیم های آفات را تشکیل می دهد ، گرچه موریانه ها نیز مواد دیگر مانند کاغذ ، پلاستیک و گچ می خورند . اکثر گونه ها چوب مرمر را ترجیح می دهند ، اما برخی از موریانه ها بر روی درختان زندگی می کنند .

هر نوع موریانه دارای ترجیحات غذایی خود است. موریانه های زیرزمین ترجیح می دهند چوب نرم ، اما ممکن است به بسیاری از گونه های چوب حمله کند. موریانه های چوب خشک به طور کلی نزدیک به زمین می ماند ، اما چوب مرطوب و فرسوده را در هر جایی که پیدا می شود را انتخاب کنید. موریانه های چوب خشک اغلب در اتاق زیر شیروانی یافت می شود و در چوب هایی که می خورند ، رطوبت کمتری دارند .

دهان موریانه قادر است قطعاتی از مواد چوب را از بین ببرد . این توانایی چیزی است که باعث نگرانی در خانه های انسانی می شود : در حالی که کارگران موریانه فقط حدود 1 سانتی متر تا چند میلی متر را اندازه می گیرند ، عادات تغذیه آنها می توانند باعث آسیب شدید به اموال شود. پایه های خانه ، مبلمان ، قفسه ها و حتی کتاب ها ، تمام سایت های تغذیه ای برای موریانه ها هستند . بیشتر درباره آنچه که موریانه ها می خورند .

هر جا که غذا و خورده غذا باشد موریانه ها و مورچه ها هم به همان جا راه پیدا خواهند کرد چه در خانه ، ساختمان ، باغ ، شهر و… که همه این ها توسط شرکت سمپاشان با سمپاشی منزل حل خواهد کرد .

چرخه زندگی موریانه

محل زندگی موریانه ها

معمولا موریانه ها در سازه های چوبی ، درختان فاسد ، چوب های افتاده و خاک زندگی می کنند . زندگی در گونه های مختلف موریانه متفاوت است . زیرا برخی از موریانه ها نیاز به مقداری رطوبت دارند . آفات بیشتر در مناطق گرمسیری یافت می شود که شرایط زندگی برای موریانه ها مناسب می شود.

موریانه های زیرزمینی فراوان ترین گونه های موریانه هستند که در سراسر ایالات متحده یافت می شوند . زیرا که هم ماسه و هم چوب خشک در سراسر ایالات متحده جنوبی فراوان است .

خانه های موریانه زیرزمینی معمولا در خاک تشکیل می شود. در داخل این تپه ها ، موریانه ها ساختار تونلی دقیق و تونل های گلوله ای را ایجاد می کنند که از طریق آنها دسترسی به منابع غذایی بالای زمین دارند . موریانه های چوب خشک در داخل درختان زندگی می کنند و از آنها استفاده می کنند و اغلب در خانه دیواره ها و مبلمان را آلوده می کنند .

وقتی یک کلنی بالغ شده است ، موریانه های بالدار و روغنی را می توان در اطراف پنجره ها و درها مشاهده کرد . موریانه های بالدار به شدت به منابع نور جذب می شوند و در بهار بیشتر فعال هستند . پس از جفتگیری ، این موریانه ها محل پرورش جدیدی را ایجاد می کنند یعنی یک کلنی دیگر ایجاد می کنند و موریانه های چوب خشک در همه جا گسترش پیدا می کنند .

تولید مثل

در ماه های تابستان ، موریانه های باروری پروازی ، کلنی بالغ خود را ترک می کنند تا جفت انجام شود. بعد از این ، زوجین بال خود را از دست می دهند و تبدیل به ملکه و پادشاه می شوند و کلنی جدیدی ایجاد می کنند . موریانه های نابالغ برای تکمیل خود یکی از این سه نقش : کارگران ، سربازان و باروری یا تولید مثل را انجام می دهند . برخی از گونه های ملکه موریانه هر ساله میلیون ها تخم می گذارد .

کلنی

کارگران مسئول جمع آوری و تغذیه اعضای کلنی ، حفظ لانه و مراقبت از جوانان هستند . سربازان کلنی موریانه را با استفاده از آرواره های بزرگ خود برای جلوگیری از شکارچیان استفاده می کنند و از بقیه محافظت می کنند . تولید مثل تنها برای اعضای بالغ کلنی جدا از ملکه ها وپادشاهان است. بیشتر درباره کلنی موریانه بخوانید.

چه کاری می توانید برای محافظت از خانه خود در برابر موریانه انجام دهید؟

از آنجا که موریانه ها یک تهدید دائمی برای خانه شما هستند، در اینجا می توان مواردی را که می توانید در طول سال برای کمک به حفظ اثربخشی برنامه درمان ارکین مرد استفاده کنید . گام های کوچک را یک تفاوت بزرگ در پیشگیری از موریانه و حفظ یک برنامه درمان موریانه موثر است .اول با از بین بردن رطوبت و شرایطی که باعث رطوبت می شود و ریختن غذای موریانه در گوشه کنار خانه شروع کنید . این گام های ساده باعث می شود که خانه شما جذابیت کمتری داشته باشد و کمک به جلوگیری از زیاد شدن موریانه ها کند .

موریانه ها اگر به تعداد انبوه برسند قطعا خرابی به بار خواهند آورد پس قبل از این خطر بزرگ سمپاشي موریانه را در نظر بگیرید.

از بین بردن مشکلات رطوبت

تعمیر شیرها ، لوله های آب و واحد های A / C

هدایت آب از پایه

ناودان‌ ها را تمیز کنید و نگه دارید

پوشش گیاهی بیش از حد و مالچ چوب را از بین ببرید

خلاص شدن از شر ایستاده آب روی سقف

تمام دریچه ها را روشن و باز نگه دارید

نقاط ورود در اطراف آب و خطوط و یا خطوط لوله را بپوشانیم

حذف منابع غذایی موریانه

هیزم، چوب یا کاغذ را از پایه یا فضای خزیدن دور نگه دارید

خلاص شدن از سموم و آوار در نزدیکی خانه

صفحه نمایش در دریچه های بیرونی

تخته ها و حصار های چوبی را برای آسیب بررسی کنید

چوب در خانه شما نباید با خاک تماس برقرار کند

سمپاشی موریانه

علائم هشدار دهنده موریانه و شناسایی

بعضی از علائمی شما ممكن است آلودگی موریانه ها نشان دهد :

پرورش گروه موقت حشرات بالدار در خانه شما و یا از خاک اطراف خانه شما

هر رنگ ترک خورده و یا حباب و یا فضولات (مدفوع موریانه)

چوبی که تو خالی بنظر می رسد.

لوله های گود در دیوارهای خارجی ، تیرهای چوبی و یا در فضاهای خزنده.

بالهای دور انداخته از تجمع کننده

شرکت سمپاشان با داشتن تجربه قطعا شما را در خلاصی از موریانه ها کمک خواهد کرد با شرکت سمپاشان تماس بگیرید و بخواهید منزل شما را با توجه به سمپاشیموریانه پاک سازی کند . این شرکت سریع ترین و بهترین راه حل ها انجام خواهد داد .

انواع موریانه :

موریانه چوب خشک ، موریانه فورموسان ، موریانه های زیر زمینی

موریانه های زیر زمینی :

بهترین روش برای کنترل موریانه های زیرزمینی جلوگیری از تجمع آب در نزدیکی خانه است . باید جاهای مرطوب ، خورده نان ها ، هیزم و… از موریانه های زیرمینی  محافظت شوند و مخصوصا هیزم ها حدود 20 فوت از خانه شما فاصله داشته باشد . زیر زمین خانه و جاهای کم دسترس در خانه را در محیطی با دمای مناسب نگه دارید . با رعایت کردن نکات از زیا شدن موریانه های زیرزمینی در خانه جلوگیری کنید .

آسیب و خسارت موریانه :

تصوری در بین مردم وجود دارد که موریانه ها فقط از چوب ها تغذیه می کنند اما موریانه ها از هر ماده ای که سلولزی باشد تغذیه می کنند و همین امر باعث خسارتهای زیاد در منزل و ساختمان شما می شود . این ویژگی موریانه ها سبب می شود هیچ چیزی از دست آنها در امان نباشد چرا که با دندان های تیز خود همه چیز را نابود می کنند . موریانه ها دور از دید انسان در زیر زمین وقتی به خانه ای حمله میکنند در طی 3 تا 5 سال خسارتهای زیادی را به منزل وارد میکنند.

همان طور که میدانید برای جلوگیری از این خسارت ها حتما باید سمپاشی موریانه را جدی بگیرید و شکرت سمپاشان با سابقه کار طولانی در حوزه سمپاشی موریانه و سمپاشی مورچه در ساختمان شما آرامش را به خانه شما برمیگرداند و از اینکه شما در فرد بزرگ خانواده دچار خسارت سنگین شود جلوگیری می کند . با سمپاشی ساختمان خود سلامت خانه و خانواده خود را تضمین کنید شرکت سمپاشان هم اینکار را برای شما با حداقل هزینه در تمام سطح شهر تهران انجام میدهد .


مطالب مرتبط :

سم موریانه

سمپاشی مورچه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا