شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی مورچه

سمپاشی مورچه

اطلاعات مورد نیاز و شناسایی مورچه :

چگونه مورچه‌ را ریشه کن کنم ؟

نداشتن بهداشت در منزل انگیزه اصلی هجوم مورچه است . خوردن غذاهای مانده در ظرف‌شویی ، پس ‌مانده ‌های غذا روی زمین ، خرده‌ های نان روی زمین و زباله‌ ها ، منابع غذایی برای مورچه‌ها هستند . مورچه ای که با چند آذوقه وارد منزل می‌شود می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که همین مورچه ها در دیوار ها و گوشه و کنار منزل سوراخ ها ، تونل ، و شکاف هایی را ایجاد می کنند .

بازدید رایگان و سمپاشی شپش بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

وجود مورچه در منزل شما چقدر مهم است ؟

یکی از بزرگ ‌ترین مشکلات مربوط به مورچه ‌ها ، آلودگی غذایی است . مورچه‌ ها باکتری را روی بدنشان حمل می‌کنند . تنها چند گونه از آن‌ها بیماری را انتقال می‌دهند ، اما پیدا کردن هر نوع مورچه در انبارها یا داخل خانه تجربه ناخوشایندی است که باعث ایجاد ناراحتی می‌شود .

برخی گونه‌ها مانند carpenter و ants ، مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کنند .

یک نجار هجوم مورچه را می‌تواند با جویدن تونل ‌ها از طریق تیره‌ ای چوب ، جبران کند . نیش مورچه که شامل envenomation می‌شود می‌تواند باعث درد و بیماری شود که اغلب منجر به واکنش ‌های آلرژیک به برخی از افرادی می‌شود که نسبت به نیش مورچه حساس هستند .

کنترل مورچه می تواند دشوار باشد ، اما مواردی وجود دارد که باید بدانید که چگونه رفتار مورچه  ها می تواند منجر به دردسر شدید برای شما در خانه شود .

سمپاشی مورچه

ورود مورچه : مورچه ها می توانند از طریق حتی باریکترین شکاف ها وارد شوند ، به دنبال آب و مواد غذایی شیرین یا چرب در آشپزخانه یا آبدار خانه یا بخش های انبار هستند.

آثار رایحه دار : مورچه ها یک دنباله شیمیایی نامرئی را از خود خارج می کنند که حاوی فرومون هایی است که سایرین به دنبال آن می روند.

مکان های لانه : آنها می توانند در هر جایی در اطراف خانه شما لانه داشته باشند . در چمن ها ، دیوارها ، کنده های درخت ، حتی زیر پایه ها .

اندازه کلنی : کلنی ها می توانند تا 300000 تا 500000 عدد باشند و کلنی ها می توانند به سرعت از بین بروند و به سرعت حرکت کنند در صورتی که مورد تهدید واقع شوند .

طول عمر مورچه : یک مورچه می تواند زندگی عمر نسبتا طولانی داشته باشد . مورچه های کارگر ممکن است هفت سال زندگی کنند و ملکه تا 15 سالگی زندگی می کند.

خودتان به طور اثر بخش انجام دهید : اغلب اقدامات کنترل را خود انجام می دهند ، که فقط مورچه هایی را که می بینید را می کشند . برخی از درمان های موثر می تواند نفوذ و تخریب لانه ها باشد تا مانع از بازگشت این آفات شوند . همچنین ، درمان های خانگی برای این واقعیت نیست که انواع مختلف مورچه ها نیاز به درمان های مختلف دارند . که اگر در خانه خود از این حشرات دیدید با مشاوران شرکت سمپاشان تماس بگیرید تا در اولین فرصت پس از بازدید منزل شما اقدامات لازم جهت سمپاشي مورچه را انجام دهند .

سیکل زندگی مورچه

چرخه زندگی مورچه چهار مرحله متمایز و بسیار متفاوت از حیوانات را دارد : تخم ، لارو ، پوپ و بالغ . این به عنوان دگرگونی کامل شناخته می شود . به طورکلی ، بسته به گونه های مورچه و عوامل محیطی از چند هفته تا چند ماه برای تکمیل چرخه زندگی طول می کشد .

تخم :

یک مورچه ی ماده که با مورچه ی نرموفق به جفت گیری می شود ، تبدیل به مورچه ی ملکه ای خواهد شد که تخم می گذارد . ملکه بارور یک محافظت گاه را برای گذاشتن یک لانه جهت تخم گذاری انتخاب کرده و تخم گذاری را شروع می کند. تخم ها بسیار کوچک هستند و فقط حدود نیم میلی متر قطر دارند . تخم ها همچنین بیضی شکل ، سفید و شفاف هستند .

لارو  :

پس از حدود 1 تا 2 هفته از مرحله تخم ، لاروهای مورچه کرمی شکل بدون دست و پا از تخم خارج می شوند . در این مرحله لارو مورچه دارای اشتهای فراوان است و مورچه های بزرگسالان بیشتر وقت خود را صرف تغذیه لارو ها با غذا و مایعاتی می کنند که آن را هضم کرده و بر می گردانند .

پوپ :

بعد از اینکه لاروها پوست اندازی کردند ، به پوپ تبدیل می شوند . پوپ ها شبیه بالغ خود بنظر می رسند به جز پاها و آنتن ها که بصورت چند لایه فشرده بر روی بدن قرار می گیرند . در ابتدا، پوپ های مورچه معمولا سفید هستند ، اما به آرامی رنگ آنها تیره تر می شوند . بسته به نوع مورچه ، پوپ ممکن است در یک پوشش محافظتی قرار بگیرند .

بالغ :

هنگامی که مرحله پوپ کامل می شود ، مورچه بالغ به صحنه می آید . در زمان خروج ، مورچه بالغ به طور کامل رشد کرده است ، اما به همان اندازه که سن دارد ، رنگ آن تیره تر می شود . مورچه های بزرگسالان یکی از سه موردهای متفاوت های کلونی هستند . که این سه قسمت : ملکه ، مورچه های کارگر و نرها . ملکه ماده بار وریست که تمام تخم ها را در کلنی قرار می دهند. مورچه های کارگر همان ماده های عقیمی هستند که تکثیر نمی کنند ، بلکه جمع آوری غذا می کنند .

تغذیه لاروها و نگهداری و پاک کردن لانه از وظایف آنهاست . مورچه های کارگر که بدون بال هستند که در اطراف به جستجوی غذا میپردازند یا از کلنی در برابر مهاجمان دفاع میکنند . مورچه های نر بالدار هستند ، اما تنها کاری که آنها انجام میدهند جفت گیری با ملکه است .

بهترین روش برای از بین بردن کامل این آفات سمپاشی مورچه می باشد که از مهم ترین آن سپردن این کار به شرکت متخصص و ماهر از جمله سمپاشان می باشد که به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهد .

انواع مورچه :

مورچه های آکروبات ، مورچه آرژانتینی ، مورچه های بزرگ ، مورچه دیوانه کارائیبی ، مورچه نجار ، مورچه های فشرده ، مورچه های دیوانه ، مورچه کشنده ترکه ای ، مورچه آتشی ، مورچه بودار خانگی ، مورچه های راهپیما ، مورچه فاروچ ، مورچه هرمی ، مورچه مریخی ، مورچه های زرد ، مورچه های پا سفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا