شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی مار

سمپاشی مار

شناسایی و اطلاعات مار

مارها چه شکلی هستند ؟

بسته به نوع گونه های مختلف مارها بسیار تفاوت است . آنها دارای پا و پلک نیستند . آنها از 10 سانتی متر تا چند متر طول دارند . رنگ آنها می تواند سبز ، قرمز ، زرد مایل به سیاه و یا قهوه ای تیره باشند . بسیاری از مارها دارای نارهای روشن و الگوهای مشخصی بر روی پوست بدن خود هستند .

اگرچه بسیاری از مردم از آنها می ترسند اما مارها بخش مهمی از اکو سیستم زندگی ما هستند . آنها به کنترل جمعیت آفات برای انواع حیوانات کمک زیادی می کنند . بسیاری از مارها وجود دارند که بدون خطر و عفونت و سم هستند و هیچ خطری برای انسان ها به جز ترس و یا خطر گاز گرفتگی ندارند . با وجود این بسیاری از مردم ترس عمیقی از مارها دارند و تحمل دیدن آنها را در محل زندگی خود نمی خواهند .

بازدید رایگان و سمپاشی شپش بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

چگونه می توانیم مارها را پیدا کنیم ؟

درختان غنی در شکارهای کوچک مانند جوندگان و پرندگان مارها را جذب می کنند . علاوه بر این چمن های انبوه و هیزم و چوب در کنار هم پناهگاه خوبی برای مارها می باشد و برای آفات سرپناه فراهم می کنند .

خانه هایی که در آن موش وجود دارد ممکن است با وجود یک مار حل شود . این خزندگان اغلب به ساختمان ها از طریق سوراخ و شکاف های باز ، در و پنجره ها ، درها ، شکاف ها ، پایه ها و… وارد می شوند و به ساختمان دسترسی دارند . در آب و هوای گرمتر مارها برای فرار از گرما به گاراژها ، سایبان ها ، انبارها می روند و وارد آنجا می شوند .

وجود مارها چقدر جدی می باشد ؟

اگر چه مارها بسیاری از مردم می ترسانند اما در واقع موجودات خجالتی هستند که ترجیح می دهند مخفی و دور از دسترس باشند . اکثر آنها از این حالت اعتصاب نخواهند کرد مگر اینکه تهدید و یا زخمی شوند . با این حال چند گونه مار سمی و زهر آلود هستند که می توانند از لحاظ پزشکی قابل توجه باشند و یا حتی با خطر همراه باشد و بسته به نوع مار مدت زمان لازم برای دریافت درمان پزشکی متفاوت است . یک مار برای دفاع از خود و یا لانه خود حمله می کنند .

برخی از مارها غیر معمول از گونه های خطرناک هستند و اغلب ناهنجاری زمانی رخ می دهد که مردم سعی می کنند به راحتی این حیوانات را مورد آزار قرار دهند .

سمپاشی مار

چگونه می توانیم از وجود مارها خلاص شویم ؟

آیا نگرانی دارید مارها در اطراف خانه شما زندگی می کنند . چند راه پیشنهادی هست که می تواند از وجود آنها جلوگیری کرد :

ابتدا لوازم و چیزهایی که مارها به آن علاقه دارند را از محیط زندگی خود حذف کنید تا محیط بودن آنها در محل زندگی شما فراهم نباشد . مارها به چیزهایی شبیه : الوار ، توده های آوار ، علف های بلند ، پوشش های گیاهی و… علاقه دارند .

دوم اینکه هر راه ورودی به محل های تاریک مانند گاراژ و… را ببندید و مطمئن شوید راه ورود و خروجی برای این حیوانات وجود ندارد .

و در آخر اگر با این حیوان در محل زندگی خود ماجه شدید با کارشناسان شرکت سمپاشي در تهران که تخصص های لازم را برای از بین بردن حیوانات و آفات داراست کمک بخواهید . شرکت سمپاشان مهارت های لازم در رابطه با سمپاشي مار و ازبین بردن آنها کسب کرده و با بهترین خدمات آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد . بهترین راه برای از بین بردن موجودات موذی و حیوانات آزاردهنده سم پاشی مار و روش های نوین شرکت سمپاشان است .

سمپاشی مار

رفتار و عادات غذایی مار ها :

آنها چه می خورند ؟

مارها چندین راه مختلف برای کشتن طعمه خود در نظر می گیرند . مارها حیواناتی مانند : قورباغه ، سمندرها ، حشرات ، کرم ها ، جوندگان کوچک ، پرندگان را می خوردند .

مار سمی و نیش مار سمی :

مار های سمی و زهرآلود  دارای چنگال های تیز و گرد و تو خالی هستند که برای سوراخ کردن پوست از آن استفاده می کنند . با استفاده از آنها پوست را سوراخ کرده و سم را در آن تزریق می کنند . آنها در فک بالایی که به غدد سمی متصل هستند سم را به بیرون می ریزند . وقتی نیازی به آنها نداشته باشد دندان ها به دهان مار باز می گردند . مارها فک ندارند به همین دلیل به راحتی می توانند یک گاو را بخورند و کم کم آن را هضم کنند .

مار غیر سمی :

مارهای غیر سمی با انقباض کردن خود دور بدن طعمه آن را شکار می کنند . آنها طعمه را گاز میگیرند و بعد به دور آن می پیچند . مارها فشار را تا حدی ادامه می دهند که جانور یا حشره جون دارد و تکان می خورد بعد از کشتن طعمه آن را آزاد می کنند تا بخورند . بدون در نظر گرفتن چیزی کل آن را می خوردند و می بلعند . فک پایین مار به طور شگفت انگیزی می تواند تا اندازه زیادی باز شود همان طور که در بالا اشاره کردیم مارها دارای فک چانه نیستند . همین امر باعث می شود که طعمه در هر سایز و اندازه ای باشد آن را بخوردند .

خواب زمستانی مارها :

مارها موجوداتی خونسرد هستند به همین دلیل در فصل و ماه های گرم سال فعالیت می کنند و در ماه و فصل سرد سال به خواب زمستانی می روند . اینکار برای کمک به حفظ درجه حرارت بدن خود انجام میدهند . مار برای خواب زمستانی می روند و گرما بدن خود را به اشتراک میگذارند خود به غارها و انبارها رجوع میکند .

تولید مثل مار ها :

مارها اغلب در فصل بهار عاشق می شوند . برخی از گونه مارها تخم دارند و بعضی جوان و زنده هستند . تعداد تخم گذاری و زاد و ولد در انواع مار ها متفاوت است .

مارهای غیر سمی در مقابل مارهای سمی :

همه مارها باید با احترام رفتار کنند بدون توجه داشتن به زهر آنها که بیشتر مارهای سمی در آمریکا وجود دارد . برای شناسایی مارهای سمی راه های متفاوتی وجود دارد که از تفاوت آنها در حالت فیزیکی آنهاست . خصوصیات این گونه مارها در سر باریک آنها ، حفره نداشتن بین چشم ، سوراخ بینی ، شکل سر مار ، تفاوت بین دم مار و… می باشد . بررسی انواع و نوع مار کار مشکل و خطرناکی است . پس بهتر است اگر با مارها ماجه شدید حتما با یک تکنسین که از مدیریت حرفه ای باغ وحش بطور کامل تجربه دارد کمک بگیرید .


مطالب مرتبط :

سم مار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا