شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی سوسک
سمپاشی سوسک - سمپاشی سوسک درشت

سمپاشی سوسک

سمپاشی سوسک – سمپاشی سوسک درشت 

سوسک درشت و یا همان آمریکایی یکی از بزرگترین سوسری های خانگی هستند و به عنوان آفت اصلی منازل در سراسر جهان یافت می شوند. آن ها به عنوان آفاتی که از راه آب وارد می شوند معروف هستند. برخلاف نام سوسک آمریکایی آن ها بومی ایالات متحده نیستند و برخی شواهد حاکی از آن است که سوسک های درشت از طریق کشتی های باری از آفریقا در اوایل دهه 1600 وارد خاک کشور آمریکا شده اند.

چگونه سوسک های درشت را شناسایی کنیم؟

مشخصات ظاهری سوسک آمریکایی

سوسک ها می توانند طولی بیش از 50 میلی متر داشته باشند و گونه های گرمسیری که بزرگتر از سوسک های سایر نواحی می باشند. سوسک ها دارای شش پا و دو شاخک و بعضی هم بال دارند. با این حال اکثر سوسک های بالدار قادر به پرواز نمی باشند.

رنگ : سوسک آمریکایی معمولا قهوه‌ای مایل به قرمز است و شکل مایل به زرد در پشت سر دارد.

تعداد پاها : شش عدد

شکل : بیضی

اندازه : سوسک های بالغ بین 32 تا 54 میلی متر طول دارند

شاخک : دارد

محل زندگی : در سراسر دنیا

بازدید رایگان و سمپاشی سوسک بصورت تخصصی و همراه با ضمانت نامه کتبی یکساله توسط کارشناسان شرکت سم پاشی سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

سوسک های درشت دارای جسم مسطح و بیضی شکل هستند. بدن سوسری ها در هنگام لمس چرب هستند و بسته به دمای محیط ممکن است گرم یا سرد باشند. سر سوسک ها کوچک هستند و کله آن ها بوسیله یک ضربه گیر همچون پرونوتوم (یک نوع حشره) از آنها محافظت می کند. سوسک های آمریکایی دارای 6 پا بلند و خیلی سریع می باشند که به آنها تقریبا اجازه حرکت در هر نوع سطحی را می دهد. پدهای موجود روی پاهای سوسک ها، آن ها را در رفتن به تمام سطوح کمک می کنند که با استفاده از آن ها می توانند روی سقف و دیوارها نیز به آسانی حرکت نمایند. دهان سوسک ها رو به پایین است و بعضی از ان ها دارای بال های مسطح بر پشت خود می باشند که البته همه آن ها از این بال ها برای پرواز نمی توانند استفاده کنند.

سوسک های درشت جنس نر معمولا کوچکتر از ماده ها می باشند. نمونه های ماده اغلب بزرگتر از نر می باشند و دارای بال هایی به غیر از شکل سوسک های نر دارا می باشند. آنها نسبت به سمپاشي آسیب پذیر می باشند و تخم سوسک ها به نام oothecae است که معمولا به شکل بیضی و قهوه ای تیره می باشد. سوسک های جوان همچون بزرگترهای خود می باشند و فقط رنگ آنها روشن تر است و بال ندارند و پس از چند بار پوست انداختن به سوسک های بالغ تبدیل می شوند. سوسک های آلمانی قهوه ای هستند و طول آنها حدود 13 تا 16 میلی متر می باشد. سوسک های آسیایی و شرقی بزرگ و تیره تر می باشند. سوسک های آمریکایی به رنگ قرمز مایل به قهوه ای هستند و یکی از طویل ترین گونه های سوسک های خانگی با طول حدود تا 40 میلی متر می باشند.

عکس سوسک درشت آمریکایی

قیمت سمپاشی سوسک

سوسک ها جز حشراتی هستند که می توانند بسیار مخرب باشند و به دلیل میکروب های فراوانی که دارند و با خود جا به جا می کنند باعث آلودگی و ایجاد امراض مختلفی در خانه ها ، ساختمان ها و اماکن مختلف شوند و به دلیل فراوانی آن ها و تولید مثل بالایشان ریشه کن کردن این آفات کار دشواری می باشد. قیمت سمپاشی سوسک نرخ ثابتی ندارد بسته به آلودگی محیط مورد نظر متفاوت است. شرکت سم پاشی سمپاشان همواره کوشیده تا با استفاده از سم مخصوص سوسک اثرپذیری بیشتری ایجاد نماید و هزینه سمپاشی سوسک را به حداقل برساند.

 

واقعیت سوسک های درشت

سوسک های درشت متعلق به گروه بندپابان هستند. بعضی از گونه های آن ها به منازل مسکونی حمله می کنند و به عنوان آفات در نظر گرفته می شوند. مابقی نیز برای محیط مفید هستند و تجزیه کننده مواد آلی فاضلاب می باشند. سوسک ها می توانند حامل بیماری های مختلف باشند، زیرا معمولا در نزدیکی دفن زباله و یا در آشپزخانه، جاهایی که غذا فاسد وجود دارد یافت می شوند. رستوران ها نیز ممکن است عفونت سوسک را تجربه کنند. سوسری ها بوهای ناخوشایند را منتشر می کنند و همچنین می توانند صداهایی را از خود تولید نمایند و معروف ترین این سوسک های صوتی، سوسک ماداگاسکاری است و هر چند بقیه گونه های نیز میتوانند صداهای ضعیف تری و شبیه سازی شده از خود تولید نمایند.

سوسک های آمریکایی می توانند خانه شما را خراب کنند و برای برنده شدن در این مبارزه در کنترل سوسک ها مواردی هست که باید رعایت کنید :

ورود : سوسک ها می توانند از راه های مختلفی وارد منزل شما شوند، از طریق شکاف ها ، ترک ها ، دریچه ها و لوله های فاضلاب. ما حتی میتوانیم آن ها را در کیسه های خرید ، جعبه ها ، کیف دستی خود شخص پیدا کنیم!

محیط ایده آل : منزل شما یک مکان ایده آل برای گونه های متعددی از سوسک های آمریکایی می باشد. با مقدار زیادی مواد غذایی ، گرما ، آب و مکان های لانه سازی ، می توانند در تمام طول سال در آن جا بمانند و تولید مثل کنند.

تولید مثل : سوسک ها به سرعت تولید مثل می کنند و بازای هر کدام از آن ها که مشاهده می کنیم هزاران هزار سوسک دیگر در پشت دیوار ها و شکاف ها وجود دارند.

فعالیت : از آنجا که بیشتر سوسک های درشت شب ها فعال هستند ، شما به ندرت می توانید آن ها را ببینید و باید در نظر داشته باشید که تعداد بسیار زیادی از این حشرات در منزل شما وجود خواهند داشت.

آلرژی – آسم : باقی مانده های آلوده ایجاد شده توسط سوسک ها و یا مرده آنها به دلیل تعداد زیاد میکروب ها که با خود حمل می کنند می تواند منجر به آلرژی در کودکان و اشخاص شود.

ناکارآمدی خودکارآمدی : سوسک ها در پنهان شدن نسبت به شما، استاد تر هستند به خوبی می توانند خود را از دسترس شما خرج نمایند و تخم های آن ها در برابر بسیاری از سم های سوسک کش مقاوم می باشد. بدون تجهیزات و اطلاعات دقیق نمی توان در مبارزه با آن ها پیروز شد.

نکته قابل توجه در مورد سوسک ها اینجاست که 5 تا 10 هزار گونه سوسک روی زمین زندگی می کند .

انواع نام سوسک درشت

سوسک فاضلاب

سوسک فاضلاب همانطور که از نامشان پیداست عمدتا در قسمت های مرطوب و تاریک زندگی می کنند و فاضلاب ها جولان گاه آن ها است و این آفات از همان گونه سوسک های درشت یا آمریکایی هستند و به علت دیده شدن در فاضلاب ها به این اسم هم شهرت پیدا کرده اند.این سوسک ها اندام بزرگی دارند و در فاضلاب ها کار تجزیه مواد آلی را بر عهده دارند. برای خلاصی از این حشرات و بهترین راه برای از بین بردن آن ها سمپاشی سوسک فاضلاب با استفاده از سم ها مخصوص است.

عکس سوسک فاضلاب

سوسک حمام :

سوسک حمام هم مانند سوسک فاضلاب در محیط خیس و تاریک زندگی می کنند و به دلیل زیاد دیده شدن در حمام ها به این نام شهرت پیدا کرده اند. این سوسک ها از مواد در حال فاسد شدن تغذیه می کنند که همه این مواد دارای نیتروژن می باشد . سوسک های حمام از آن جا که محیط بهداشتی شما را می توانند آلوده نمایند بسیار آزاردهنده هستند و برای جلوگیری از ورود این افات می توانید از درپوش های مخصوص استفاده نمایید و همچنین به صورت دوره ای سم پاشی سوسک حمام و فاضلاب را انجام دهید.

عکس سوسک حمام

سوسک خانگی :

سوسک های خانگی در اثر آلودگی محیطی و ریختن غذا و تمیز نکردن آن ها دیده می شوند به دنبال تغذیه و زنده ماندن به منازل شما ورود پیدا می کنند. به عبارتی می توان گفت سوسک های خانگی در اثر رعایت نکردن بهداشت به خانه ها وارد می شوند. این سوسک ها شامل انواع مختلف می شوند . اگر هر چه سریع تر از رشد و تولید آنها جلوگیری نکنید قطعا در آینده نزدیک، شاهد تعداد انبوهی از این حشرات خواهید شد . رایج ترین نوع این آفات همان سوسک های درشت هستند که با این نام هم شناخته شده اند و سمپاشی منازل و رعایت تمیزی از راه های از بین بردن این آفت است.

عکس سوسک درشت خانگی

اسم های دیگر سوسک درشت

سوسک آمریکایی ، سوسک آلمانی ، سوسک چوبخوار ، سوسک کویایی ، سوسک پشت قهوه ای ، سوسک استرالیایی ، سوسک آسیایی ، سوسک سورینام ، سوسک سیگار ، سوسک شرقی ، سوسک  آرد ، سوسک دارو ، سوسک قرمز آرد ، سوسک دندان اره ای

پودر ماهی

راه های مبارزه با انواع سوسک

رعایت نظافت و بهداشت محیط خانه ، منازل و شرکت ها با توجه به اینکه سوسک ها برای تغذیه به این اماکن ورود پیدا می کنند مهم هستند و همچنین از بین بردن جاهای تاریک و مرطوب که مستعد زندگی سوسک های درشت است یکی دیگر از راه های مبارزه با انواع سوسک می باشد و شما با رفع شکاف ها و درزهای موجود در منزلتان می توانید از ورود آن ها جلوگیری نمایید و همچنین موارد گفته شدن در زیر برای سوسک ریز نیز کاربرد خواهد داشت.

  • چارچوب درب های فرسوده عوض شود
  • کلیه شکاف ها و سوراخ های دیوار،کف،سقف،درزهای بین پله ها و غیره با سیمان یا مصالح دیگر ساختمانی دقیقا گرفته شود
  • بند کشی بین کاشی ها،بین دیوار و کف و حاشیه اطراف قرنیزها تجدید شود
  • استفاده از درپوش مخصوص براي چاه ها و چاه بند براي سوراخ توالت
  • نصب توری ریز در پشت درب ها و پنجره ها و هواکش ها
  • بکارگیری سیستم خودکار بستن درهای ورودی
  • عدم استفاده از روزنامه برای پوشاندن کف کابینت ها و کمدها
  • استفاده از سطل زباله درب دار و پلاستیک زباله داخلش
  • شستن پشت کابینت ها هر دو هفته یکبار با آب جوش

چه چیزی سوسک را می کشد ؟

مواد شیمیایی بسیاری برای از بین بردن سوسک ها در بازار وجود دارد اما همه آن ها باعث نابودی سوسک ها نمی شود . در صورت استفاده چند باره از سموم برای نابود کردن سوسک ها، بدن آن ها به این مواد مقاوم می شوند و کار شما را برای پاکسازی این آفات سخت خواهد کرد. بهترین روش کمک گرفتن از یک شرکت سمپاشی معتبر برای سم پاشی سوسک به صورت دوره ای می باشد.

استفاده از مایع کنستانتره

استفاده از جوش شیرین و شکر

استفاده از محلول آمونیاک

استفاده از نشاسته ذرت

استفاده از آرد سفید

استفاده از اسید بوریک

استفاده از کاکائو

استفاده از محلول صابون

استفاده از اسپری حشره کش

استفاده از لیسترین

استفاده از فلفل سیر و پیاز

استفاده از پینستول و سفید کننده

استفاده از تله فرمالدئید

1 دیدگاه دربارهٔ «سمپاشی سوسک»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا