شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی سوسک ریز

سمپاشی سوسک ریز

شناسایی سوسک ریز یا سوسک آلمانی

نام لاتین : Blattella germanica

سوسک های ریز سوسک های معروف خانگی در حال توزیع در سطح جهانی قرار دارند. بزرگسالان به راحتی با رنگ قهوه ای مایل به زرد و دو نوار افقی سیاه و سفید که بر روی پیشانی آنها قرار دارد پشت سرهم قرار می گیرند که این سوسک ها به طول 13 تا 16 میلی متر رشد می یابند . 

سوسک های کوچکتر و تازه تولید شده تیره تر هستند که تقریبا می توان گفت سیاه و سفید با همان نوارهای سیاه پشت سر را دارا هستند . با سم پاشی کردن این موجودات راحتی را برای خودتان تضمین کنید و اگر در منزل از این حشرات دارید با شرکت سمپاشان تماس بگیرید .

بازدید رایگان و سمپاشی سوسک ریز بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

آیا سوسک ریز پرواز می کند؟

در حالی که سوسک های بزرگسال دارای بال هستند ، آنها به ندرت پرواز می کنند بلکه ترجیح می دهند بیشتر بدوند .

رفتار، رژیم غذایی

با اینکه قادر به زندگی در فضای باز در محیط های گرمسیری است سوسک ها اغلب در داخل خانه یافت می شوند و خانه را به مناطق گرم و مرطوب ترجیح می دهند . در خانه ها، این حشرات به طور معمول در آشپزخانه و حمام یافت می شوند، اما اگر غذا و رطوبت در دسترس باشد به مناطق دیگر خانه منتقل می شوند.

عادات سوسک های آلمانی :

سوسک های آلمانی تقریبا از همه چیز از جمله : صابون ، چسب و خمیر دندان تغذیه می کنند . سوسک های آلمانی اغلب از طریق ظروف غذا ، جعبه های مقوایی و کارتن نوشیدنی و لوازم خانگی وارد خانه می شوند . سوسک های آلمانی ترجیح می دهند در مکان های گرم و مرطوب در نزدیکی مواد غذایی و مکان های رطوبت دار زندگی کنند . آنها اغلب در محیط آشپزخانه های مسکونی و تجاری و حمام وجود دارند . 

سوسک ریز چگونه داخل خانه می شود ؟ 

در اکثر موارد سوسک ریز با کیسه ها، جعبه ها و یا وسایل مقوایی مانند کارتن به خانه منتقل می شوند. آنها حتی ممکن است با لوازم دست دوم وارد خانه شوند. در ساختمان های چند طبقه آپارتمانی سوسک می توانند به راحتی بین واحدها حرکت کنند و از طریق لوله کشی های مشترک و لوله های فاضلاب مانند یک بزرگراه استفاده و حرکت می کنند .

آنها چه می خورند؟ 

سوسک ریز به مانند آشغال هستند و  قادر به تغذیه از هر منبع غذایی موجود هستند ، از جمله خمیر دندان ، صابون و کتاب ها. این آفت ها به خاطر توانایی آنها که در هر محیط آلوده ای در دسترس هستند حتی کوچکترین مقدار غذا و با خوردن غذاهای کثیف در شبانه روز به سر می برند شناخته شده اند .

تولید مثل

سوسک های آلمانی به خاطر توانایی آنها در تکثیر سریع شناخته می شوند . سوسک های ماده فقط نیاز به یک بار جفت گیری برای تولید کافی است. پس از جفتگیری و تحت شرایط نرمال ، به طور متوسط ​​4 تا 6 نمونه تخم سوسک در دوره زندگی خود که هر تخم سوسک حاوی حدود 30 تا 40 تخم تولید می کنند. سپس این پروژه تخم گذاری توسط ماده  ۱ تا ۲ روز قبل از تخم‌گذاری انجام می‌شود . بسته به شرایط ، متوسط ​​زمان برای رشد این تخم های تازه متولد شده ، از تخم ریز تا بزرگسال می تواند بین 54 تا 215 روز است و یا به طور میانگین ​​حدود 100 روز است. سوسک های بزرگسالان می توانند در هر جایی 100 تا 200 روز زنده بمانند . 

قطعا شرکت سمپاشان که در سمپاشی سوسک ریز و … تجربه های زیادی دارد می تواند شما را از شر این حشرات موذی خلاص کند .

نشانه‌های هجوم سوسک آلمانی

مدفوع سوسک ریز

مدفوع سوسک های ریز مانند مواد کوچک ، سیاه و شبیه به فلفل دیده می شود که در روی میز و یا در کمد قرار دارند. رنگ مدفوع ممکن است به صورت لکه های تیره یا لکه لکه ظاهر شود که بعضی از آنها کمی بالا می روند. در گوشه اتاق ، در امتداد بالای درب ها و یا در اطراف ترک های کوچک و شکاف های کوچک در دیوار می توان آنها را دید.

کپسول های تخم سوسک

از آنجایی که سوسک ماده در حال حمل پروانه تخم سوسک است به مدت 1 تا 2 روز قبل از بدنیا آوردن آنها ، تخم سوسک های خالی ممکنن است در مناطقی پیدا شوند که ماده ها مکرر در آنجا قرار می گیرند .

 بو

آنها هم به ترشح ترکیبات بو دار شناخته شده اند . هنگامی که تعداد زیادی در یک جا حضور دارند، ممكن است تشخیص خفیفی از بوی شبیه به کپک زدگی حس شود .

یک سوسک آلمانی چگونه بنظر می رسد ؟

سوسک آلمانی یا همان سوسک ریز بطور کلی مسطح و بیضی شکل است . این سوسک ها دارای 6 پا و یک جفت شاخ یا آنتن هستند . اندازه این سوسک ها نیم اینچ می باشد . رنگ آنها قهوه ای روشن و حالت برنزه دارند و اغلب آنها دو نواری که پشت سر خود دارند تشخصی داده می شوند .

کنترل سوسک ریز

تعداد زیادی از کیسه محافظ تخم را تولید می کنند . اندازه کوچک آنها باعث می شود و به آنها امکان مخفی شدن بیشتر را می دهد به همین منظور آنها شکارچیان طبیعی کمتری در زیستگاه های انسانی دارند . به همین علت ، جمعیت آنها تمایل به رشد سریع و انتشار دارند و به همین منظور از بین بردن آنها سخت می باشد ، که اغلب نیاز به درمان حرفه ای دارد . برای مشاوره با متخصص کنترل آفات محلی خود تماس بگیرید.

در نظر داشته باشید که برای سمپاشی منازل و یا ساختمان خود باید از شرکت هایی که دارای مجوز وزارت بهداشت هستند کمک بگیرید که یکی از شرکت هایی که می تواند نیاز شما را به بهترین نحو برطرف کند بی شک شرکت سمپاشان خواهد بود .

سمپاشی سوسک ریز

مواردی که باید در کنترل سوسک ها انجام دهیم :

1- تمام راه های نفوذ سوسری ها را شناسایی کرده و درز گیری کنید. تمام حفره ها و درزهاي اطراف ستونها،پنجره ها،درها،لوله ها،دیوارها،سقف ها، کفپوش ها را بوسیله سیمان و یا بتونه مسدود کنید.

2- نشتی ها را شناسایی کرده و آنها را تعمیر کنید.

3- کاغذ دیواري های جدا شده از دیوار را مرمت کنید. موزاییکها، کاشیها، سرامیکها و سنگهای شکسته و لق را تعمیر کنید.

4- خار و خاشاك و بر گهای اطراف خانه را جمع آوري کنید.

5- شاخه هایی که با دیوار خانه در تماس هستند را هرس کنید.

6- توده های چوب را به دور از خانه انبار کنید.

7- پنجره و درهای ورودی را به حالت باز رها نکنید. به روي پنجره ها و دریچه های کولر و هواکش ها حتما توری نصب کنید.

8- خرده های نان و غذا را فورا از روی زمین جمع کنید. چنانکه مواد غذایی مایع بروي زمین و یا فرش ریخت فوری آن را تمیز کنید.

9- اسفنج (ابر) و دستمال های مرطوب را در کیسه های در بسته نگه داری کنید.

10- پشت و زیر یخچال و اجاق گاز را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

11- مواد غذایی را درون ظر فهاي پلاستیکی قطور و یا شیش هاي دربسته نگه داري کنید. به خاطر داشته باشید سوسری ها قادرند ظروف مقوایی و یا از جنس پلاستیک نازك را بجوند.

12- ظروف غذاخوری را در درون سینک ظرفشویی به حال خود رها نکنید و از انباشته شدن آنها جلوگیری کنید.

13- روي چاهک ها آشغال گیر پلاستیکی قرار دهید.

14- زباله ها را درون کیسه و در سطل زباله در دار با درب محکم قرار دهید.

15- در صورت بالا بودن رطوبت در خانه از دستگاه های رطوبت زدا استفاده کنید.

16- هر از چند گاهی آشپزخانه، توالت و حمام را نظافت کرده و بشویید.

17- پس از کود دهی باغ و باغچه حتما روی کودها شن و یا خاك بریزید.

18- ظروف غذا را بطور کامل با مایع ظرفشویی بشویید تا اثر چربی روي آنها باقی نماند.

19- شب ها روی سوراخ (کفشور) سینک (لگن) آشپزخانه و کاسه دستشویی درپوش (توپی) قرار دهید.

20- دور چارچوب پنجره ها و درب ها نوارهای درزگیر نصب کنید.

21- از انباشته کردن روزنامه و مجلات خود داری کنید.

22- لوله هایی که آب روي آنها زیاد میریزد را عایق بندی کنید.

اطلاعات بیشتر

سوسک های آسیایی آفت های جنوب شرقی ایالات متحده ، اغلب با سوسک ریز اشتباه گرفته می شوند . در ظاهر مشابه هستند و تفاوت اصلی بین این دو در رفتار آنها مشخص است. آنها به عنوان آفات ساختاری شناخته می شوند ، اغلب در مناطق رطوبت دار و درجه حرارت بالا یافت می شوند در صورتی که سوسک های آسیایی اغلب در خارج از منزل یافت می شوند . علاوه بر این سوسک های آسیایی بدلیل توانایی پرواز خود شناخته شده اند ، در حالی که سوسک ریز به ندرت از بال خود برای پرواز استفاده می کنند و ترجیح می دهند از بیشتر بدوند.

این حشرات توانایی انتقال دادن تعدادی پاتوژن از جمله E شناخته می‌شوند . کولی ، گونه‌های سالمونلا و تیفوس از جمله این بیماری هاست . مطالعات اخیر نشان داده‌اند که در مناطق شهری بزرگ‌تر ، زیاد شدن آسم در کودکان می‌تواند مستقیما با حضور سوسک‌های ریز مرتبط باشد . بهتر است برای از بین بردن حشرات منزل خود و سمپاشي سوسک ریز در خانه از با مرکز متخصص تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا