شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سمپاشی زنبور

سمپاشی زنبور

اطلاعات و شناسایی حشره زنبور

زنبور ها چه شکلی هستند ؟

زنبورهایی که در سطح جهان پیدا می شوند حشرات بالدار منظمی هستند که در طبقه بالا خانواده قرار دارند . در جهان بیش از 20،000 هزار گونه زنبور عسل ثبت شده است . زنبور پلوتون که از بزرگترین موجودات می باشد حدود 3.9 سانتیمتر گزارش شده است در حالی که زنبور پردیتا از کوچکترین نوع حدود 2 میلیمتر طول دارد . زنبور ها ممکن است سیاه و سفید و یا قهوه ای با نوار قرمز ، زرد یا آبی می باشد .

عادات و رفتار غذایی زنبور

در حالی که بعضی از زنبورها بصورت انفرادی هستند زنبور عسل فوق العاده اجتماعی می باشد. زنبور ها از 3 طبقه تشکیل شده اند : زنبور ملکه – زنبور عسل – زنبور زن – زنبور مرد

ملکه مادر در مدت عمر خود تخم زنبور می گذارد و عمر این ملکه ها بطور طبیعی 5 سال است اما بیشتر آنها 2 تا 3 سال عمر می کنند . زنبور های مرد فقط برای بارور کردن ملکه وجود دارند و پس از انجام عملیات خود خیلی زود می میرند و عمر کوتاهی دارند . بسیاری از وظیفه ها بر عهده زنبور عسل کارگر میباشد که وظیفه زنده ماندن کندو را بر عهده دارد که عمر متوسط آنها حدود 6 هفته می باشد .

بازدید رایگان و سمپاشی شپش بصورت تخصصی و همراه با گارانتی توسط کارشناسان سمپاشان تماس با 09192004096

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

تولید مثل زنبور

بدن همه زنبورها دارای موهای زیادی هستند که یک از ویژگی های حیاتی برای جمع آوری گرده گل ها و گیاهان می باشد . گیاهان با گرده افشانی اغلب زنبورها را به سمت خود جذب می کنند . بسیاری از گونه های زنبور زن هستند که در عقب پاهای خود دارای موهایی هستند که یک سبد تو خالی را تشکیل می دهد و هنگامی که زنبور بر روی یک گل قرار می گیرند دانه های گرده به سبد تو خالی و موها قرار می گیرد . گرده افشانی متقاطع زمانی رخ می دهد که دانه های آویزان گرده به گل های دیگر توزیع می شود چرا که زنبورها با پرواز خود این گرده ها را پخش می کنند . اگر چه فقط زنبورهای زن می توانند این گرده ها را انتقال دهند . همه زنبورها می توانند از گل و شهد آن استفاده کنند اما زنبور ماده گرده را پخش می کند . شهد گل منبع انرژی آنهاست . گرده ها زنبورهای بزرگسال و هم در حال رشد می باشد زیرا آنها حاوی پروتئین و سایر مواد مغذی ضروری برای زنده ماندن آنها است . زنبور ها دارای ویژگی هستند که شهد را به عسل تبدیل می کنند که بسته به نوع آنها در داخل کندو و یا کلنی زنبور جمع آوری می شوند.

سمپاشی زنبور

گروه زنبور عسل

پرورش زنبور عسل به خوبی مستند و شناخته شده است . بطور معمول پرورش زنبور عسل یک تهدید حساب نمی شود مگر اینکه در اینکار با زنبور Africanized مواجه شوید . زنبورها یک لانه برای دفاع ندارند به همین دلیل کمتر حالت دفاعی دارند اما با این حال آنها تحریک خواهند شد .

پرورش زنبورها معمولا در کلنی هایی که رشد می کنند و یا جمعیت قوی و زیاد دارند رخ می دهد . تعدادی از زنبورها ممکن است رشد نکنند و تا زمانی که جمعیتشان قوی تر و بزرگتر شوند . این حشرات ممکن است بخاطر گرسنگی ، بیماری و یا ملکه های شکست خورده ضعیف شوند و عوامل متعددی می تواند موجب بروز همچین مشکلی شود که آن هم تغییرات فصلی و تعداد جمعیت بیش از حد می باشد .

گروهای زنبور ها شامل کارگران و ملکه است که از کلنی اصلی خارج می شود . معملا پس از ترک کلنی در یک محل استراحت و اغلب در یک درخت جمع می شوند . نظر سنجی ها بین زنبور ها انجام می شود و مکان جدیدی انتخاب و راهی را انتخاب می کنند و مستقیم به محل مورد نظر می روند و شروع به آشیانه سازی می کنند .

دو نوع از گونه های زنببور عسل وجود دارد : گروه اولیه و ثانویه . زنبور ملکه زنبورهای اولیه را هدایت می کنند که شاکمل تهداد زیادی از کارگران هستند که باید برای محافظت از تخم زنبور ملکه مراقبت کنند . گروه ثانویه توسط زنبور های نر جوان هدایت می شوند و در نتیجه این گروه به اندازه نصف گروه اولیه هستند و اغلب اتفاقی نمی افتد .

سمپاشی زنبور

کنترل زنبور

در حالی که زنبورها می توانند به روش های زیادی به محیط زندگی شما کمک کنند اما بودن آنها در نزدیکی شما نامناسب و خطرناک است تا در یک کندو در نزدیکی خانه شما قرار می گیرند .

مهم این است زنبورها را به درستی شناسایی کنید زیرا زنبورها به علت ویژگی های فیزیکی مشابه اشتباه گرفته می شوند . فرآیندهای مختلفی برای نابودی زنبورها وجود دارد بنابراین باید استراتژی های کاربردی و نیز محدودیت و خطرات مرتبط با هر روش را بدانید . یکی از روش های از بین بردن زنبور وحشی استفاده از سمپاشي زنبور بهترین راه مقابله با آنهاست . سم پاشی زنبور در شرکت سمپاشان توسط متخصصین ماهر از بهترین روش های نابودی آنهاست .

تنها راه خلاص شدن از زنبورهای مزاحم حذف کامل کندو می باشد و اینکار مستلزم به استفاده از ابزار و استراتژی درست و نیاز به اقدام روش کنترل زنبور می شود که شرکت سمپاشی زنبور در تهران این کار را برای شما راحت کرده است .

انواع زنبور :

زنبور عسل قاتل ، زنبور های نجار ، زنبور عسل ، زنبور قاتل ، زنبور کاغذی


سوالات متداول :

wasp یا زنبور وحشی چیست ؟

سم زنبور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا