شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » نکات قابل توجه در سمپاشی حشرات

نکات قابل توجه در سمپاشی حشرات

معرفی سم مناسب برای حشرات ، از سمپاشی حشرات برای در امان ماندن از موجودات موذی استفاده می شود،بخصوص با شروع فصل تابستان که هوا گرم می شود،شاهد حشرات موذی از جمله پشه ، سوسک ، مگس و سوسک در خانه و آپارتمان خواهیم بود .در این مقاله قصد داریم به نکات مهم در سمپاشی حشرات ، سمپاشی منازل اشاره کنیم با ما همراه باشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 minutes

حشرات موذی ،موجودات دردسر سازی هستند که از طریق فاضلاب به داخل خانه نفوذ می کنند و علاوه بر آلودگی و مواد آلرژی ،ظاهری بد و پندش آوری را دارند . آلودگی هایی که توسط این حشرات به محیط خانه وارد می شوند مشکلات ریوی و بیماری های خطرناکی را برای افراد سالمند ، بچه ها و زنا باردار خواهند داشت.سوسک ها همراه خود تخم های کرم انگلی را دارند که با ورودشان به خانه مشکلات اساسی برای سلامت اعضای خانواده ایجاد می کنند . برای جلوگیری از تکثیر و ادامه زندگی این حشرات موذی در خانه از سمپاشی سوسک علیه آن ها استفاده می شود.در این میان موارد مهم و اساسی در سمپاشی حشرات وجود دارد که در زمان انجام سمپاشی باید به آن توجه کنیم زیرا در صورت عدم استفاده صحیح از سموم در خانه برای اعضای خانواده مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و باید مسمومیت آن ها خواهد شد.

زمان مناسبی را برای سمپاشی حشرات انتخاب کنید

اکثر افراد فکر می کنند که سمپاشی حشرات را باید در زمان شروع فصا گرما انجام دهیم ،در صورتی که این کار صحیح نیست.

به گفته کارشناسان سمپاشی حشرات باید در فصل تخم ریزی آن ها یعنی فصل پاییز و زمستان انجام شود تا با از بین رفتن تخم حشرات در فصل گرما شاهد حشرات موذی در محل زندگی خود نباشیم.

سمپاشی حشرات باید در مواقع فعالیت کمتر حشرات انجام شود به عنوان مثال برای از بین بردن سوسک بهتر است شب سمپاشی انجام شود

زیرا فعالیت آن ها در روز بیشتر است.در مقابل برای از بین بردن ساس و کک بهتر است روز انتخاب شود زیرا شب زمان فعالیت این موجودات است.

برخی از حشرات موذی مانند کرم ، پشه ها زمان خاص برای سمپاشی آن ها وجود ندارد و باید برای از بین بردن آن ها سریع اقدام شود.

سم مناسب برای سمپاشی حشرات خریداری کنید

برای انتخاب سم مناسب جهت از بین بردن حشرات موذی بهتر است از کارشناس سمپاشی در خانه کمک بگیرید، ببه دلیل وجود تنوع سم در بازار با کارشناسان سم مشورت داشته باشید .

نوع حشرات موجود در خانه یا محل کار باید مشخص شوند و با توجه به ان برای جلوگیری از تکثیر ان ها باید سم مناسب تهیه و سمپاشی انجام شود.

نکات ایمنی قبل از سمپاشی حشرات

همانطور که می دانید از بین بردن حشرات موذی کار ساده ای نیست و نیاز به دقت و آموزش های لازم دارد تا نتیجه سمپاشی مطلوب باشد در غیر این صورت مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

حتما قبل از انجام سمپاشی با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید و از آن ها کمک بگیرید.

انتخاب سم مناسب با توجه به توصیه های کارشناسان ،مطالعه دقیق برچسب موجود روی سم و روش استفاده صحیح از آن ، فراهم کردن محیط برای سمپاشی و خارج کردن افراد حساس مانند بچه ها و سالمندان از محیط،انتخاب زمان مناسب برای انجام عملیات سمپاشی از موارد مهم ایمنی قبل از شروع کار می باشد که باید رعایت شود.

در زمان انجام سمپاشی در محل لباس پوشیده بپوشید و از کفش مناسب و ماسک استفاده کنید ،تا پایان کار از خوردن و آشامیدن جدا خودداری کنید و سم را به هیچ وجه بو نکنید ،در زمان سمپاشی محیط را بسته نگه ندارید و پنجره ها را باز کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.   

اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات

زمانی که سمپاشی حشرات را با رعایت ایمنی قبل از آن توسط شرکت های متخصص در این زمینه انجام دادید

و عملیات سمپاشی حشرات به پایان رسید ،باید اقدامات لازم بعد از سمپاشی را در خانه یا محل کار خود داشته باشید.

کارشناسان و مشاورین سمپاشان شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

زمانی که عملیات سمپاشی حشرات موذی و مزاحم در خانه یا محل کار انجام می شود از سایر افراد درخواست می شود

که برای مدتی در زمان عملیات و پس از آن از محیط دوری کنند.البته برای آن دسته از افرادی که دارای بیماری یا آلرژی هستند این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا احتمال تشدید آلرژی در این افراد به خاطر حساسیت بالا می رود.پس بهتر است صبر داشته باشید و تا زمان گفته شده در خارج از خانه بمانید .کودکان ، افراد سالمند ، زنان باردار ، بیماران عصبی ، قلبی و ریوی باید بیشتر از سایر افراد آن را رعایت کنند زیرا حساسیت این افراد نسبت به بو یا ذرات مواد موجود در هوا بیشتر است و باید بیشتر مراقب باشند.

از دیگر اقدامات لازم بعد از سمپاشی


بعد از اتمام سمپاشی سریع اقدام به نظافت و تمیزکاری محیط نداشته باشید.بسیاری از افراد بر این باور هستند که مواد سمی در فضای خانه وجود دارد و باید بلافاصله خانه را تمیز کنند. این کار نادرست است زیرا با تمیزکاری و نظافت محیط اثر سمپاشی از بین می رود .

سمپاشی برای نابودی حشرات و موجودات موذی انجام شده است و اگر حشره ای باقی مانده باشد .

نظافت محیط باعث می شود که این حشرات زنده بمانند و دوباره رشد و تکثیر در محیط زندگی شما داشته باشند.

کارشناسان سمپاشی به شما اطلاع می دهند که چه زمانی لازم است که محیط تمیزکاری و نظافت شود.

اما به طور کلی بهتر است تا یک هفته بعد از سمپاشی خانه را تمیز نکنید.

تا اثر آن در محیط باقی بماند و حشراتی را که در زمان سمپاشی از بین نرفته اند با گذشت زمان و اثر سم از بین بروند.

کاغذهای مرطوب و خیس را در گوشه و کنار خانه قرار ندهید.کاغذ منبع غذایی مناسب برای انواع حشرات و جانوران موذی است.

بهتر است کاغذهای مرطوب که برای تمیزکردن شیشه های خانه استفاده می کنید را در جایی نزدیک به آشپزخانه قرار ندهید تا حشرات و موجودات را به خود جذب نکند.

از دیگر کارها برای جلوگیری از رشد و وجود حشرات موذی

هم چنین برای جلوگیری از ورود حشرات و موجودات موذی در صورت وجود نشتی شیرآلات آن ها را تعمیر نمایید.لوله های آب و فاضلاب یکی از راه های ورود حشرات و موجودات موذی به داخل خانه و محل کار هستند.در صورت مشاهده هر گونه نشتی آن را سریعا درست کنید تا راه ورود این حشرات و موجودات موذی به محیط زندگی مسدود شود.

همانطور که میدانید عملیات سمپاشی موجودات موذی و حشرات با مواد سمی و شیمیایی به وسلیه فرد متخصص انجام می شود .

نکات لازم را قبل یا بعد از انجام سمپاشی رعایت کنید تا کوچکترین مشکل برای سلامتی خود و سایر افراد خانواده ایجاد نشود.

شرکت سمپاشی سمپاشان با سابقه درخشان در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه سمپاشان در تماس باشید

سوالات متداول

نحوه تشخیص سم مخصوص حشرات موذی چگونه می باشد ؟

ابتدا لازم است بدانید که خرید و یا استفاده از سم حتما باید از فرد متخصص و از یک شرکت سمپاشی معتبر کمک بگیرید.
برای اینکار هم می توانید با شرکت سمپاشان کمک بگیرید.

چگونه می توان از رشدو تکثیر این نوع حشرات جلوگیری کرد؟

رعایت نظافت و تمیزکاری یکی از ساده ترین روش هایی می باشد که می توانید انجام دهید و بعد از آن تعمییر نشتی لوله های آب و یا فضلاب که باعث ورود این نوع حشرات می شوند است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا