شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » زنبور وحشی

زنبور وحشی

زنبور بی عسل یا زنبور وحشی

نام لاتین :  Order Hymenoptera/ wasp

نام های دیگر این زنبور : زنبور وحشی ، زنبور زهر دار ، زنبور غیر عسلی

ویژگی هایی زنبور وحشی :

بسته به نوع گونه های زنبور بی عسل بسیار متفاوت است .

بال : اکثر دو جفت بال و یک کمر کم عمق دارند.

رنگ : رنگ آنها از رنگ سیاه و سفید به سبز و آبی متداول است .

اندازه : از اندازه تقریبا میکروسکوپی تا چند سانتی متر وجود دارند .

چگونه می توان زنبورهای را پیدا کنم ؟

هر جایی که کمی برآمدگی دارد مانند : سقف ، زیر طاق ، حفره ، شیار و هر جایی مانند این ها در بیرون از خانه محل تخم گذاری زنبور وحشی یا بی عسل است . گلها و گیاهان و باغ گل جایگاه محبوب زنبورهاست چرا که به راحتی می توانند از شهد آنها استفاده کنند همچنین فضای باز و خرده های بیسکوییت و مواد غذایی که جمع نمی شود آنها را جذب می کند حتی کیسه های زباله که در آن زباله های تر وجود دارد و زنبور هایی که به دنبال غذا هستند را به خود جذب می کند . بر خلاف اعتقادات غلط لانه های زنبورها با افزایش جمعت آنها در آب و هوای سرد می میرند و لانه آنها برای نسل های بعد زنبور استفاده نمی شود .

وجود زنبور وحشی و نیش زنبور وحشی چگونه است ؟

زنبورها در نزدیکی خانه می توانند فعالیت های بیرون از منزل را خراب کنند و کارها به سختی انجام شود ، در حالیکه آنها به ندرت از لانه خود بیرون می آیند ، ممکن است در صورت تهدید و یا اختلالی بوجود بیاد و یا اینکه خطری آنها را تحدید کند و نیش بزنند . نیش زنبور وحشی یا نیش زنبور بی عسل دردناک است ، اما اگر فردی به آن حساسیت نداشته باشد خطری او را تهدید نمی کند .

علائم عفونت زنبور وحشی :

نشانه های مختلف وابسته به گونه های متفاوت هستند ، اما اغلب زنبور کارگر و لانه آنها بیشترین علائم را دارند .

زنبور وحشی

رفتار ، رژیم غذایی و عادات زنبور وحشی

گونه های زنبور وحشی به صورت اجتماعی یا انفرادی دسته بندی می شوند . همانطور که از نام آنها مشخص است . زنبورهای معمولی در شانه مخصوص خود زندگی می کنند که ممکن است تعداد آنها هزارها باشد . در داخل این لانه ها کارگران ماده همه وظلیف خود را در داخل لانه زنبور انجام می دهند . زنبورهایی که بصورت انفرادی زندگی می کنند بنابراین لانه ای ندارند . زنبورهای ماده تخم گذاری می کنند اما تخم زنبور آنها در بیرون از لانه به تنهایی می ماند .

بعضی از زنبورها شکارچی هستند در حالی که بعضی دیگر بصورت انگل هستند . ویروس زنبورهای شکارچی حشرات دیگر و حیوانات دیگر را می کشد و همچنین آنها اغلب لارو ها را می خورند.

زنبورهای انگلی بطور معمول تخم زنبور خود را در بدن های موجودات زنده مانند : کرم ها یا عنکبوت ها قرار می دهند . لارو ها بر بدن میزبان زندگی می کنند .

زنبور ها می توانند در مدیریت آفات دیگر به ویژه در کشاورزی به عنوان عوامل کنترل بیولوژیک کمک کنند . بسیاری از زنبور ها از شهد گل ها می خورند و برای گرده افشانی استفاده می کنند .

بعضی از زنبور ها گونه های تهاجمی هستند و زمانی که نیش میزنند می میرند . برخلاف زنبور عسل ، زنبورهای دیگر قادر به چندین بار نیش هستند .

آیا همه زنبورها گرده افشانی می کنند ؟

در اینجا بسیاری از گونه های زنبورها هستند که گرده افشان های مهمی هستند ، اما به عنوان یک گروه زنبور ها گرده افشانی می کنند و نقش مهمی دارند . این اتفاق به این دلیل است که زنبورها دارای اجسام متفاوت هستند و نداز موی بدن آنها نسبت یکدیگر بیشتر است . این گونه زنبور کم موتر نسبت به دیگر زنبورها هستند. بنابراین گرده کمتری احتمال دارد که به یک زنبور بچسبد و از یک گل به گل دیگری منتقل شود .

تولید مثل زنبور وحشی

در تابستان ملکه ی برخی از گونه ها تخم نابارور تولید می کند . که این نوع به مردان تبدیل خواهند شد و همین زنبورهایی که رشد می کنند و به زنبور نر تبدیل می شوند زنبورها را پرورش می دهند .

زنبور ملکه در یک مکان در فصل زمستان پنهان خواهد شد . در بیشتر موارد ، بقیه زنبورهای کلنی بعد از زمستان از بین می روند . فصل بهار ، ملکه تخم زنبور را به دنیا می آورد . تخم های حاصل شده که تولید می کند : کارگران ساختمان لانه و تغذیه لاروهای تولید شده توسط ملکه می شوند .

چگونه از شر زنبور وحشی خلاص شویم ؟

سمپاشان برای سمپاشی زنبور وحشی چه کاری انجام می دهد ؟

شرکت سم پاشی سمپاشان از یک رویکرد یکپارچه با انواع روش های موثر و کارآمد برای کنترل زنبور استفاده می کند . برنامه ی یکپارچه ما شامل :

بازرسی : تعیین کاری که لازم است برای ارائه یک برنامه کنترل موثر زنبور انجام شود.

مستندات : توضیح جزئیات این طرح کنترل کلی و نتایج حاصل از بازرسی، فقط بازرسی اولیه است ، اما خدمات قابل ارائه بعد از برنامه ریزی است .

آموزش : رفتار ، رژیم غذایی و زیستگاه زنبورها و نحوه استفاده از این اطلاعات برای صاحب خانه مفید است .

کنترل‌های فرهنگی : پوشش منطقه اطراف خانه یا کسب‌وکار برای داشتن امکاناتی که برای زنبورها مناسب هستند .

اجازه ورود ندادن : این کنترل برای زنبورها سخت است.

بهداشت و درمان : پاکیزه نگه داشتن منطقه و کاهش دسترسی به منابع غذایی

انتخاب بهترین روش های کنترل آفات : تله ها ، اصلاح نور ، کنترل مکانیکی و حشره کش ، حذف فیزیکی

در صورت نیاز در خواست خدمات اضطراری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سمپاشي زنبور وحشی با کارشناسان سم پاشان تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر

گله زنبور ها معمولا برای بشر مفید هستند . چندین گونه توسط انسان به عنوان انگل های کنترل آفات مثلا کشاورزی استفاده می شود و دیگر زنبورها شکارچیان هستند که به حفظ جمعیت حشرات کمک می کنند . مابقی به عنوان گرده افشانی عمل می کنند و به باروری گیاه کمک می کنند .

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا