شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » خطرات سمپاشی منازل

خطرات سمپاشی منازل

خطرات سمپاشی منازل به اقداماتی که قبل و بعد از عملیات سم پاشی انجام می شود و همچنین فرد یا شرکتی که این عمل را برایتان انجام می دهد ربط دارد . متخصص بودن در حوزه سمپاشی منازل امر مهمی است که در هنگام تماس با شرکت سمپاشی باید به آن دقت کنید تا وقت و هزینه شما به هدر نرود.

سمپاشی اصولی چیست ؟

انجام کار توسط شرکت سمپاشی تائید وزارت بهداشت و استفاده از روش های نوین طبق علم به روز دنیا و همچنین استفاده از سم مرغوب و درجه یک می باشد که شرکت سمپاشان علاوه بر انجام پروژه سمپاشی بصورت شبانه روزی در کلیه مناطق تهران سم مورد نیاز شما را بصورت جدا طبق درخواست خودتان بفروش می رساند یعنی اگر خودتان تبحر لازم برای از بین بردن آفات از محل زندگیتان را دارید به راحتی می توانید سم درجه یک خود را از سمپاشان خریداری کنید .

همه کارمندان این شرکت دارای مدرک سم شناسی و حشره شناسی نیز هستند و همین امر باعث می شود که سمپاشی منازل و دیگر حشرات به صورت کاملا اصولی و دقیق انجام گیرد .

عکس سمپاشی منازل

خطرات سمپاشی منازل به دو دسته تقسیم می شوند

آفت کش ها : حشرات را نابود می کنند.

جونده کش ها : شامل موش و دیگر پستانداران می شوند.

این دو گروه می توانند سلامت انسان ها و دیگر موجودات زنده را به خطر بیاندازند . با استفاده از آفت کش ها حیوانات خانگی یا کودکان در معرض تنفس آن ماده سمی قرار بگیرند و سم آفت کش در تماس بوده  و همین کار باعث می شود که مواد سمی وارد ریه آن ها شود و همچنین اغلب بخاطر استفاده از جونده کش ها که بصورت طعمه می باشد، سگ و گربه و حتی کودک با دیدن آن فکر میکنند که آن ماده خوراکی است و مقداری از آن را می خورند و مسموم می شوند و این ها از جمله خطرات سمپاشی منازل محسوب می شوند.

عکس خطرات سمپاشی منازل

نحوه استفاده از سم ها و آفت کش ها

در ابتدا باید میزان سمی بودن یک ماده و میزان اثر گذاری آن اطلاع داشته باشیم چرا که این محصولات هم سرطان زا و هم مسموم کننده هستند .

شما باید آسیب هایی که ممکن است که به شما و افراد در خانه وارد شود و جز خطرات سم پاشی منزل باشد را به حداقل برسانید . همان طور که می دانید تماس ، تنفس ، خوردن این مواد منجر به آسیب های جدی می شود . این مواد از طریق پوست ، ریه ، چشم و دهان وارد بدن شما می شود . و از همه مهم تر و راه انتقال سریع تر برخورد این مواد با پوست شماست . مواد چه به حالت پودر باشند و چه به حالت بخار باشند همیشه باید دستکش بپوشید و این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید . استفاده از شلوار بلند ، لباس آستین دار ، پوشیدن جوراب و کفش ، دستکش های مخصوص از جمله موارد مهمی است که باید هنگام سمپاشی منازل رعایت کنید .

خطرات سمپاشی منزل برای افراد

هرگز و هیچوقت خودتان اقدام به سمپاشی منزل نکنید و این کار نه تنها مشکل شما را حل نخواهد نمود بلکه باعث مقاوم شدن آفات در برابر انواع سم ها و ماندگاری بیشتر ان ها می شود.

  • سمپاشی ، حرفه ای تخصصی است که باید توسط کارشناسان حشره شناسی انجام شود.
  • شما اطلاعی ندارید که از چه سمی باید برای حشره مورد نظر استفاده کنید.
  • مطمئن نیستید از سم مورد نظر با چه دوز مصرفی برای سمپاشی منزل استفاده کنید.
  • نمیدانید سم مورد نظر با چه مقدار آب مخلوط شود.
  • اطلاع ندارید در هنگام سمپاشی چه مواردی میتواند بسلامتی شما آسیب بزند.
  • ماسک تمام صورت مخصوص سمپاشی و دستگاه سمپاش حرفه ای ندارید.
  • برای از بین بردن حشره مورد نظر کجا رو باید سمپاشی کنید.
  • قبل از سمپاشی منزل چه مواردی باید رعایت شود.
  • بعد از سمپاشی منزل کارهایی که باید انجام دهید چیست ؟
  • نمیتوانید با یک شیشه شور منزل خودتون رو سمپاشی کنید.
عکس خطرات سمپاشی منازل

نکته مهم :

همیشه دستور العمل های روی سم ها و آفت کش ها را مطالعه کنید. روی تمامی این محصولات علاوه بر دستور العمل استفاده از مواد نکته های پیشگیرانه نیز نوشته شده که خواندن و رعایت کردن آن ها واجب است .

بر روی محصولاتی که درصد سم و خطر آنها زیاد است از کلمات خاصی استفاده می کنند . مثلا:

“احتیاط” احتمال خطر

“هشدار” خطر بیشتر

“خطر” محصولات خطرناک و عوارض بیشتر

خطرات سمپاشی منازل

راه های به حداقل رساندن خطرات سمپاشی منازل

سمپاشی امری تخصصی بوده در این عمل باید حتما از یک مجموعه حرفه ای برای از بین بردن آفات کمک بگیرید و این شرکت ها با آموزش مرتبط و استفاده از دستورالعمل های استاندارد میزان خطرات سمپاشی منازل را به حداقل می رسانند. برای هر نوع کنترل و از بین بردن آفات با کارشناس مربوطه در شرکت سمپاشان تماس بگیرید.

اگر در خانه کودک ، حیوان خانگی ، ماهی دارید از خانه و محل سمپاشی دور کنید .

لباس ایمنی به تن کنید و ماسک و دستکش را فراموش نکنید .

سم را از جای مطمئن خریداری کنید .

تماس با مواد سمی را به حداقل برسانید .

محصولاتی که حاوی : کلرپیریفوس ، دیازینون ، فسمت ، نلد ، تتراچلوروینفس ، مالاتیون ، دیچلروس و… هستند را استفاده نکنید . 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا