شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » حشره سیلورفیش یا ماهی نقره ای

حشره سیلورفیش یا ماهی نقره ای

حشره سیلور فیش نام خود را از ظاهر نقره ای ، فلزی شکل و حرکات ماهی مانند خود به دست آورده است. ماهی نقره ای به خاطر سه زائده بلند خود در انتهای عقبی بدن خود به حشره سه دم یا دم مویی معروف شده است. سیلورفیش ها در سراسر جهان یافت می شوند و به طور معمول در مناطق مرطوب و معتدل خانه مانند حمام ، زیرزمین ها ، اتاق های زیر شیروانی دیده می شوند. این افات تا جایی که می توانند خود را از انسان ها پنهان می کنند و این بدان معنی است که هر آسیبی که ان ها ایجاد کنند ازچشم ما دور خواهد ماند. ماهی نقره ای عمدتا ک آفت آزار دهنده هست و در داخل منزل ان ها می توانند با جویدن لباس ها ، اثاثیه ، لوازم دفتری مانند کاغذها، کتاب ها خسارت وارد کنند و اگر به این آفات دچارشده اید حتما توسط متخصص مربوطه سمپاشی سیلورفیش را انجام دهید.

شکل سیلورفیش یا ماهی نقره ای (حشره دم مویی یا سه دم)

رنگ : نقره ای متمایل به قهوه ای

تعداد پاها : 6 عدد

شکل : بیضی کشیده

اندازه : 12 تا 20 میلی متر

شاخک : دارد

محل زندگی : سراسر جهان

عکس حشره سیلورفیش یا ماهی نقره ای
عکس حشره سیلورفیش یا ماهی نقره ای

حشره سیلورفیش چه شکلی است؟

حشره سیلور فیش بال ندارد ولی می توانند خیلی سریع بدوند. اندازه طول بدن ماهی نقره ای بالغ 12 تا 20 میلی متر است که دم ها نیز شامل آن می شود. آن ها بدن مسطحی دارند و شکل آن ها اغلب همچون ماهی های کوچکی است که سرتاسر باریک شده و عموما با فلس پوشیده شده اند. سیلور فیش ها به طور معمول نقره ای و فلزی رنگ هستند و دارای شاخک های بلند شبیه به نخ می باشند. علاوه بر این آن ها چشم های کوچک مرکب دارند و که با فاصله از هم هستند. سیلورفیش های کوچکتر هم شبیه بزرگسالان می باشند و از نظر اندازه کمی کوچکتر هستند.

نشانه های هجوم حشره ماهی نقره ای یا سیلورفیش

با چشم های دقیق می توانید نشانه های هجوم و تغذیه ماهی نقره ای را اگرچه نامنظم هست پیدا کنید. سوراخ های کوچک موجود در غذاها ، لکه های زرد فلس مانند ، مدفوع آن ها همچون دانه های کوچک فلفل سیاه از جمله نشانه های قابل رویت هستند.

سیلورفیش ها از چه چیزهایی تغذیه می کنند؟

حشره سیلورفیش Silverfish معمولا از اقلام کاغذی ، چسب ، پوشاک ، کارتن ها و مواد غذایی مانند آرد ، جو تغذیه می کنند. آن ها پروتئین را به کربوهیدرات ترجیح می دهند و گوشتخوار هستند می توانند از گوشت های خشک شده و مرده سایر حشرات تغذیه کنند.

عکس اندازه و شکل حشره سیلورفیش Silverfish
عکس اندازه و شکل حشره سیلورفیش Silverfish

پپشگیری و کنترل حشره سیلور فیش

اگر با هجوم حشره سیلورفیش در خانه خود مواجه شدید برای پیشگیری و کنترل آن ها باید در ابتدا تعداد آن ها را بررسی کنید تا متوجه شوید راه ورود آن ها به داخل منزل از کجا بوده است. آن ها می توانند از محیط بیرون ، یا توسط وسایل و شما وارد ساختمان شده باشند و اگر تعداد آن ها کم باشد احتمالا توسط وسیله ای خارجی و یا توسط شما ورود پیدا کرده اند و اگر تعداد این حشرات سه دم زیاد بود، هجوم به بیرون از محیط مربوط است و باید تمرکز خود را روی بیرون از منزل جمع کنید. سیلورفیش ها می توانند از دیوارها به سرعت بالا روند و از طریق درزها و شکاف های موجود در درب ها ، پنجره ها و شیروانی وارد خانه شوند.

شما می بایست در ابتدا تمام راه های ورود این آفت به داخل منزل را رفع کنید و با استفاده از مصالح مورد نیاز همه درزها و شکاف ها برطرف کنید و سپس به دنبال لانه این حشره در خارج از خانه بگردید و اگر هجوم این آفت به منزل شما زیاد بود می توانید از یک شرکت سمپاشی کمک بگیرید.

آیا سیلور فیش ها برای انسان خطرناک هستند؟

این حشرات تهدیدی برای انسان محسوب نمی شوند و آن ها نیش ندارند و همچنین بیماری را با خود انتقال نمی دهند.

عادت های حشره ماهی نقره ای (سه دم)

حشره ماهی نقره ای سریع حرکت می کند و به خوبی از همه جا بالا می روند. آن ها می توانند هفته‌ها بدون غذا یا آب زنده بمانند، اما نیاز به محیط رطوبت بالای ۷۰ تا ۹۰ درصد دارند. Silverfish قسمت‌هایی از دمای اتاق را ترجیح می‌دهند که (۷۰ – ۸۵ درجه فارنهایت / ۲۱ – درجه سانتی گراد) باشد. آن‌ها شبانه هستند و ترجیح می‌دهند در طول روز در شکاف‌ها و درزهای موجود مخفی شوند یا استراحت کنند. تقریبا همه جا خانه‌ ها از جمله اتاق‌های نشیمن، اتاق‌خواب، حمام، اتاق‌های زیر شیروانی، زیرزمین و سقف منازل پیدا می‌شوند. در حقیقت، سقف‌ها جایگاه‌های پرورش مناسب برای سیلورفیش ها در طول ماه های گرم هستند چون فراوانی رطوبت، سلولز، نشاسته و حشرات مرده را دارند. از آنجا، آن‌ها به راحتی می‌توانند ورودی را به دست آورند و از طریق عایق‌بندی وارد خانه شوند.

عکس نزدیک حشره سیلورفیش
عکس نزدیک حشره سیلورفیش

سیلورفیش ها معمولا اماکن تجاری مانند ادارات ، فروشگاه ها و کتابخانه ها را که مواد غذایی کافی در ان ها یافت می شود می پسندند. آن ها اغلب از طریق کارتن های مقوایی و کتاب های قدیمی به این اماکن راه پیدا می کنند و در ابتدا خود را پنهان می کنند و بعد از پیدا کردن غذای مورد علاقه خود به آن نزدیک می شوند. ان ها در مناطقی از جمله حفره های دیوار، زیر شیروانی، و… به وفور یافت می شوند. حشرات ماده سیلورفیش 1 تا 3 تخم در روز می گذارند و آن ها را در شکاف ها ، زیر اشیا پنهان می کنند. 3 تا 4 ماه زمان برای رشد تخم آن ها در شرایط دمایی مناسب (25 تا 29 درجه سانتی گراد) و رطوبت (50 تا 70 درصد) نیاز است و معمولا حشره سیلورفیش 3 سال عمر می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا