شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » حشره ساس چیست؟

حشره ساس چیست؟

شکل ظاهری حشرات

ساس ها حشراتی بدون بال هستند . رنگ آنها قرمز مایل به قهوه ای می باشد و از لحاظ ظاهری به شکل تخت و نازک و بیضی هستند. همچون تخم های دانه سیب از دور به نظر می رسند و با چشم معمولی امکان دیدن آن ها بسیار دشوار است.

اندازه ساس

حشره ساس بالغ 4 تا 5 میلی متر طول و 5 میلی متر عرض دارند. در پایین عکس مربوط به شکل و اندازه ساس را مشاهده می کنید:

عکس شکل و اندازه حشره ساس

رفتار :

حشره ساس از خون انسان تغذیه می کند که قسمت دهان حشره بصورتی است که برای سوراخ کردن سطح پوست و مکیدن خون می باشد . در هنگام مکیدن بزاقی از دهان حشره خارج می شود که خاصیت ضد انعقادی دارد و این رفتار مانند دیگر بند پایان می باشد . یکی از عواملی که حشره ساس به آن به سرعت واکنش نشان می دهد گرما و دی اکسید کربن است با دریافت این علائم به سرعت تغذیه خود را مورد هدف قرار می دهد . ساس ها اکثرا در شب فعالیت می کنند و در طول روز به دنبال پناهگاهی هستند که پنهان شوند . این حشرات فرصت طلب حتی در طول روز هم اگر احساس گرسنگی کنند از خون انسان تغذیه می کنند . در چرخه غذایی ساس در درجه اول خون انسان قرار دارد و اگر یافت نشود از خون حیوانات گرم نیز تغذیه می کند حیواناتی مانند : خفاش ، خرگوش ، جوندگان و حتی پرندگان و… هستند . سمپاشی ساس از بهترین روش های از بین بردن این آفت می باشد که شرکت سمپاشان روش های نوین با بیشترین کیفیت را ارئه می دهد .

حشره ساس

زیستگاه حشره :

ساس ها در مکان های تاریک زندگی می کنند و بهترین مکان نزدیک محل خواب انسان میباشد .

مکان هایی که اغلب ساس برای پناهگاه انتخاب می کند : ترک های داخل زمین و سقف ، فرش ، درزها و شکاف های خانه ، درزهای تخت و مبلمان ، پشت قاب عکس ، پشت کاغذ دیواری ، در داخل پشتی هایی که بصورت تزئینی در منزل هستند که دارای شکاف است ، درزهای تشک و بالشت و… می باشد .

به این نکته توجه داشته باشید که مشاهده لکه های خون روی تشک و ملحفه های منزلتان نشانه حمله ساس به محله زندگی شماست .

سوالی که اغلب برای عموم مردم پیش می آید این است که حشره ساس چگونه به وجود می آید ؟ اکثر مردم به این باور دارند که در اثر کثیفی ساس به وجود آمده است در صورتی که این باور کاملا غلط است . حشره ساس از مکان های عمومی نظیر : هتل ، بیمارستان ، توالت عمومی ، سینما ، سالن اجتماعات ، مدارس و… می باشد .

حشره ساس

گزش ( نیش زدن ساس ) ساس :

بر اساس تحقیقات شرکت سمپاشان و محققان نشان داده شده که ساس مانند پشه از خون انسان تغذیه می کند اما باعث انتقال بیماری نمی شود . بر این اساس گزش حشره ساس باعث بروز علائم بیماری نیست و فقط در بعضی افراد به دلایل آلژیک دچار قرمزی ، التهاب و تورم ، خارش ، دون دون های قرمز رنگ می شوند . گاهی اوقات اتفاق می افتد که فردی مورد حمله ساس قرار گرفته است و دچار کم خونی شده و این بخاطر حمله مککر این حشره به فرد می باشد .

مبارزه و کنترل با ساس :

چون ساس ها بال ندارند و توانایی جابجایی در مسافت های زیاد را ندارند اغلب به همراه انسان و یا وسایل دست دوم ، وسایل چوبی و ابزار کار انتقال می یابند . در صورت آلودگی محل زندگی شما به ساس در اولین فرصت بعد از تماس شما با شرکت سمپاشان مشاوران رایگان شرکت از محل دیدن می کنند و بهترین راه حل ها را برای سمپاشي ساس به شما ارائه می دهند .

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا