شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » آفت کش

آفت کش

آفت کش ها :

آفت کش بصورت مایع ، جامد و گاز می باشد . از آفت کش ها برای نابودی آفت در صنایع مختلف استفاده می شود . آفت هایی مانند : حشرات ، علف های هرز ، میکروب ها هستند که سلامتی انسان را در خطر می اندازند و گیاهان را از بین می برند و دلیل صدمه آنها به انسان سمی بودن آنها می باشد .

حفاظت محیط زیست ایالت آمریکا می گوید : هر ماده ای که برای پیشگیری و نابودی و همچنین دور کردن و یا تنظیم و کنترل آفت بکار می رود آفت کش نامیده می شود .

اگر بخواهیم به گذشته برگردیم و از تاریخ آفت کش ها بگیم میشه گفت آفت کش ها 2 هزار سال قبل میلاد انسان ها برای محافظت از محصولاتشون از آفت کش استفاده می کردند که در آن زمان ها اولین آفت کش گوگرد بود که سومریان باستان در بین النهرین از آن استفاده می کردند . در کتاب مذهبی بنام ریگودا که حدود 4 هزار سال قدمت دارد نوشته شده که در آن زمان از گیاهان سمی برای از بین بردن آفت ها استفاده می کردند . قرن 15 میلادی عتنصر های جدیدی کشف شد مانند : آرسنیک ، جیوه ، سرب استفاده می کردند. در قرن 17 میلادی از گیاهانی مانند تنباکو ، سولفات ، نیکوتین استخراج شد و از آن به عنوان حشره کش و یا آفت کش استفاده کردند.

قرن 18 میلادی ایرانی ها و قفقازی ها ( اهالی گرجستان ) از گرد گل داوودی برای حشره کش استفاده کردند . در قرن 20 میلادی ایالت متحده آمریکا از بردو به عنوان دفع کننده حشرات استفاده کرد .

آفت کش ها

انواع آفت کش :

1-آفت کش های شیمیایی

الف)آفت کش ارگانیک
ب)آفت کش سنتتیک

2-آفت کش های زیستی

انواع آفت کش ارگانیسم :

1-علف کش : برای از بین بردن علف های هرز

2-حشره کش : برای از بین بردن حشراتی که به گیاهان صدمه میزند

3-قارچ کش : برای از بین بردن قارچ های مضر

4-باکتری کش : برای از بین بردن بیماری باکتری های گیاهی

5-نماتد کش : برای از بین بردن و یا کنترل کرم ها

6-موش کش : برای از بین بردن و عقیم سازی موش هایی که به کشاورزی آسیب می زنند

7-راب کش : برای از بین بردن و کنترل حلزون و نرم تنان

8-جونده کش : برای از بین بردن جوندگان

9-جلبک کش : برای از بین بردن و کنترل رشد جلبک و خزه

10-کشنده تخم : برای از بین بردن و نابودی تخم حشرات و حیواناتی مانند موش

آفت کش ها

عوارض آفت کش :

بسیاری از آفت کش ها که برای نابودی حشرات استفاده می شود برای سلامتی و ادامه زندگی انسان ضرر دارند . باید توجه کنید که بودن آنها در دریاچه و رودخانه موجب آلودگی آب و منابع آبی می شود . باران های اسیدی که می بارد با از بین رفتن موجوداتی که داخل آب هستند باعث می شود که اسید در آب زیاد شود که در ادامه همه این موارد عوارض استفاده از حشره کش هاست . توجه داشته باشید که انداختن و روانه کردن آفت کش در آب برای جانوران و موجوداتی که در آب و اطراف آن زندگی می کنند بسیار خطرناک است .

بیماری ناشی از استفاده آفت کش :

1-آسم

2-اوتیسم

3-نقص در هنگام تولد

4-سرطان مغز

5-سرطان خون

6-چاقی کودکان

7-تاخیر در بلوغ دختران

8-کم کاری تیروئید

9-ناتوانی رشد شناختی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا