شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » ویروس cchf

ویروس cchf

cchf چیست ؟

منشا کلی ویروس cchf کنه ها هستند و می توان گفت انتقال از طریق نیش کنه سریعتر اتفاق می گیرد .

علت پراکندگی این بیماری در بین عموم به چند دلیل است :

1- آگاهی عمومی و اطلاع رسانی بیشتر شده است

2- دام ها حاملین بدون علائم هستند (دامدار متوجه این بیماری دام نیست و اهمیتی هم برای او ندارد چون مشکلی برای دام بوجود نمی آورد تا پیگیر درمان دام خود باشد و همچنین خسارت مالی هم برای دامدار بوجود نمی اورد)

3- ورود بدون مجوز دام از مرزهای کشور و بدون قرنطینه باعث شدت این بیماری و انتشار آن به سایر نقاط کشور می شود . در سال گذشته در کلاردشت عده ای به بیماری cchf مبتلا شده بودند پس از بررسی معلوم شد دام آلوده وارد استان های شمال شرقی ایران شده بود .

4 – کنه ها در طبیعت در مراحل لاروی به حیوانات کوچک هجوم می آورند .

5 – کنه ها هم از طریق دامها و هم از طریق پرندگان مهاجر هزاران کیلومتر را طی می کنند .

6 – راه حل این مشکل فقط از طریق وزارت بهداشت و درمان ممکن نیست بلکه همکاری سازمانهای مختلف به ویژه سازمان دامپزشکی شهرداری و… نیز نیاز است .

ویروس cchf

وزارت بهداشت به این مسئله بی تفاوت نیست با آموزش کارشناسان و دستیاران و پزشکان در دستور کار هست . بروشورها و کتاب هم در این زمینه هرساله چاپ و به مراکز بهداشتی  سراسر کشور ارسال می شود .

بنابراین کنترل این بیماری با حمایت جدی وزارت کشور ، سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت و درمان می تواند موفقیت آمیز باشد.

بعد از اقدامات لازم توسط سازمان ها و بررسی های انجام شده اگر متوجه وجود این ویروس در دام بودید حتما با شرکت سمپاشان برای سمپاشی کنه و آفت های دامی تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم توسط مشاوران رایگان این شرکت سم پاشی انجام شود . مطمئن باشید با سمپاشي درست از شر این آفت و ویروس بطور کامل خلاص خواهید شد .

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا