شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سوسک شرقی چیست؟

سوسک شرقی چیست؟

پراکندگی سوسک شرقی به نسبت سوسک آلمانی کمتر است. این سوسک در سال ۱۹۴۵ در شمال آفریقای مرکزی دیده شد. برخی از دانشمندان در خانه های ما قبل تاریخ در نواحی جنوبی روسیه و اطراف دریای سیاه و دریای خزر رد پاهایی از این نوع سوسک پیدا کرده اند .

این نوع سوسک هم اکنون بعنوان آفت غالب در انگلیس و آلمان محسوب می شود و سوسک شرقی در چندین قرن گذشته توسط کشتی ها به قاره ها و کشورهای دیگر راه پیدا کرده است. بیشتر شبیه به نوع آمریکایی است و بهترین راه برای از بین بردن آن سمپاشی سوسک به صورت تخصصی با استفاده از سموم با کیفیت خارجی می باشد.

عکس سوسک شرقی

استرالیا ، ژاپن ، چین ، شمال کانادا ، جنوب آمریکا ، برزیل ، شیلی ، آرژانتین کشورهایی هستند که پراکندگی سوسک شرقی در آنها به کرات اتفاق افتاده است.

اندازه و شکل سوسک شرقی

اندازه طول سوسک شرقی ۲۰ تا ۲۷ میلی متر و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز تا سیاه ولی بچه ها تیره تر هستند. جنس ماده کاملا قابل تشخیص از جنس نر بوده زیرا در تمام طول زندگی خود بال های خیلی کوتاه دارند و معمولا بدون بال هستند. سوسک شرقی در تمام مراحل رشد خود فاقد بالشتک در بین ناخن پنجه پاهایشان میباشند و همین دلیلی برای بالا نرفتن از سطح های مختلف توسط این موجود است.

تصویر سوسک شرقی

چرخه زندگی سوسک شرقی

سوسک شرقی جزء گونه هایی از حشرات است که طول عمر زیادی دارد و در شرایط نا مطلوب دمایی و غذایی می تواند بیشتر از دو سال زندگی کند و دوام بیاورد. در شرایط مطلوب ۶ ماه چرخه زندگی این آفت کامل می شود. سوسک های شرقی ماده ، کپسول های حاوی تخم را در مکانی مناسب با غذای قابل دسترس برای بچه ها آزاد و رها می کنند. دوره به ثمر رسیدن تخم ها ۴۰ الی ۵۰ روز زمان می برد، اما در زمستان کپسول تخم میتواند تا زمان گرمتر شدن هوا ، در حالت خواب به زندگی خود ادامه دهد. هر کپسول حاوی ۱۶ تخم است.

این گونه از سوسک زندگی در محیط های سرد را بیشتر می پسندد و دامنه هوا بین ۲۰ تا ۲۹ برایش مطلوب میباشد. سوسک (سوسری شرقی)  بیشتر در زیرزمین ها ، سرداب ، نواحی گربه رو  ، لوله ها و گذرگاه های فاضلاب  ، پشت کابینت ها و درون دیوارها و زیر کفپوش سطوح دیده می شود. سوسک شرقی همه چیز خوار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا