شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سم عقرب

سم عقرب

مشاهده همه 12 نتیجه

سم و زهر عقرب

نام علمی : scorpion poison

زهر عقرب مایع مانند و بی رنگ و شفاف می باشد که این زهر خاصیت قلیایی و حتی خنثی دارد . این سم از عنصرهایی مانند : گوگرد ، هیدروژن ، کربن و ازت تشکیل شده که نوعی پروتئین مختلفی از جمله : آنزیم و توکسن می باشد . آنزیم هایی که در این زهر عقرب موجود است باعث تاثیر سریع و آسان در تاثیر سم می شوند .زهر عقرب بیشتر بر جانوران کوچکتر مانند بندپایان و جانوران کوچک تاثیر زیادی دارد که بعضی از گونه ها از جمله : عقرب قاتل موجود است که برای انسان هم کشنده است .

 

 

زهر اکثر عقرب های سمی دارای گلبول قرمزی هستند که در موقع گزش باعث تغییر رنگ موضعی می شود که در بیشتر مواقع باعث تورم و درد خیلی زیاد می شود . این رو هم در نظر داشته باشید که در بعضی مواقع در موقع گزش علائم و تورم و دردی ندارد . ولی حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود و در صورت پادزهر عقرب را تزریق کند .

سم عقرب

علاوه بر علائمی که در بالا به آن اشاره کردیم زهر عقرب باعث علائم دیگری از جمله : تشنج ، آبریزش دهان ، حساسیت شدید ، راه رفتن نامتعادل ، درد شکم ، انقباض ماهیچه ، اختلال در سیستم تنفسی و… می باشد . تمامی علائم در طی 48 ساعت کاهش می یاید .

این زهر یکی از گرانبهاترین سم های دنیاست و در رتبه بندی جز گرانبهاترین مایع دنیا محسوب می شود و در صنعت داروسازی از آن استفاده می کنند .

سم کشنده عقرب پایروسایدبا نام دارد . این سم بسیار قوی می باشد و همان طور که میدانید باید دور از دسترس کودکان و افراد ناتوان باشد . این سم کشنده در مقابل آب و باران نیز قوی است یعنی تاثیر آن به راحتی نمی رود و بوی ناخوشایند و تند و تلخ هم ندارد که برای انسان باعث ضرر شود . سم پایروسایدبا به رنگ سفید است که برای از بین بردن انواع عقرب ها استفاده می شود و از همه مهم تر از تولید مثل آنها جلوگیری می کند .

برای استفاده از این نوع سم باید با آب ترکب شود و در محل مورد نظر اسپری شود .


مطالب مرتبط :

سمپاشی عقرب

سبد خرید
اسکرول به بالا