شمال: ۸۸۷۸۹۱۰۰

شرق : 77262100  

غرب : ۴۴۲۶۲۲۶۰

خانه » سم موش

سم موش

مشاهده همه 9 نتیجه

سم موش

هیچ کسی دوست ندارد در محیطی که جوندگان هستند زندگی کند . اگر در محل زندگی خود علائمی از جوندگان از جمله موش ها دیدید باید اقداماتی برای از بین بردن آنها کنید .

روش تکنیکی چندگانه برای کنترل موش ها موثرترین راه شامل : تله موش ، طعمه و مواد سم موش است . برای استفاده از هر دو روش تله و طعمه برای مقابله با جمعیت موش ها باید چاره ای اندیشه شود .

مجوز سمپاشی بین المللی سمپاشان
مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

انواع سم و طعمه های موش

همه جوندگان خطر انتقال بیماری برای انسان را شامل می شوند که در بعضی موارد ویروس های مرگباری را با خود به همراه دارد.  موش خانه شایع ترین جانور حمل ویروس است که  چیزی را در خون خود حمل می کند که می تواند باعث آسم و آلرژی در افراد حساس شود و در بعضی موارد باعث بیماری های خاص و حتی مرگ افراد می شود .

ماده فعالی که در سم موش وجود دارد ماده ای بنام برودیفاکوم است . این ماده در طعمه موش برای کشتن آن استفاده می شود . گاهی اوقات به عنوان یک وارفارین فوق العاده شناخته می شود زیرا استفاده از این ماده بهتر از دارو وارفارین است .

سم موش

چگونه برودیفاکوم باعث مسمومیت می شود ؟

برودیفاکوم باعث کاهش ویتامین k در بدن فرد می شود که منجر به کاهش توانایی انعقاد خون می شود . اگر توانایی لخته شدن خون به اندازه کافی کاهش یابد خونریزی رخ می دهد .

سم موش در غذای انسان

اگر سم موش در غذای انسان دیده شود و توسط فرد خورده شود در هر فردی متفاوت است و باید مقداری از آن خورده شود تا فرد دچار مصمومیت شود . کودکانی که مقداری از این سم را خورده اند باعث مشکلات خونی در آنها شده است . که خوردن فاکوم حدود 1.5 میلی گرم برای هر 10 کیلو وزن تخمین زده شده است .

انواع سم موش :

سم موش صحرایی

سم موش فاضلاب

سم موش کلرات

سم برودیفاکوم

سم موش کش فسترک بلاکس

روش های از بین بردن انواع موش :

1 – موش خانگی

در هر گوشه ای از منزل خود یک طعمه قرار دهید . هر جایگاهی که سم موش را می گذارید در فاصله 2 تا 4 متری باشد . شما می توانید برای نتیجه بهتر در هرجایی که فکر می کنید برای موش ها خوش آیند است و یا از آنجا حرکت می کنند طعمه قرار دهید .

2 – موش صحرایی

برای موش های صحرایی در هر محل و جایگاه حدودا 12 عدد طعمه بگذارید و یا از هر مدلی از سم موش استفاده می کنید برای موش صحرایی از تعداد بیشتری استفاده کنید و فاصله هر جایگاه از یکدیگر حدود 4 تا 10 متر باشد .

طعمه خورده شده توسط موش ها را هر چه سریعتر جایگزین کنید و حتما اینکار را با دستکش انجام دهید و تا آنجا که می توانید مواد غذایی و هر نوع خوردنی که باعث جذب موش ها می شوند از محل دور کنید . در صورت آلوده شدن محیط  اطراف را تمیز کرده و دوباره برای گرفتن موش ها طعمه قرار دهید .

کمک های اولیه بعد از خوردن سم موش توسط انسان :

در صورت خورده شدن سم برودیفاکوم توسط انسان باید با استفاده از روش های موجود پزشکی معده فرد کاملا تخلیه شود و در صورت تماس با دست و صورت و پوست حتما ضدعفونی شده و پاک شود .

پادزهر سم موش :

می توانید از ویتامین k1  استفاده کنید که در افراد بزرگسال 40 میلی گرم و در کودکان حدود 20 میلی گرم مصرف شود و ممکن است این روند بهبودی تا هفته ها ادامه یابد .


مطالب مرتبط :

سمپاشی موش

سبد خرید
اسکرول به بالا